سنگ قیمتی آمولیت گوهر عشق و تاریخ :: گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره جواهر نگین انگشتر طلا عکس جواهرات نگین گوهر گردنبند سینه ریز سنگ قیمتی نقره زیورآلات
دوشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۰۴ ب.ظ

سنگ قیمتی آمولیت گوهر عشق و تاریخ

سنگ قیمتی آمولیت گوهر عشق و تاریخ

آمولیت به صورت رنگین کمانی از رنگ ها یافت می شود اما گرانبها ترین و نادر ترین رنگ های آن قرمز، طلایی، سبز، آبی و ارغوانی هستند.آمولیت هاباید حداقل از دو رنگ برخوردار باشند...

آمولیت ، همان آمونایت (ammonite)فسیل شده است؛ در واقع پوسته حلقوی ماهی مرکب امروزی است که حدود ۶۵ الی ۴۱۰ سال ...

آمولیت ، همان آمونایت (ammonite)فسیل شده است؛ در واقع پوسته حلقوی ماهی مرکب امروزی است که حدود ۶۵ الی ۴۱۰ سال پیش می زیسته است.ریشه نامآمولیت از آمون Ammon خدای مصریان باستان به شکل سر قوچ با شاخ های به همپیچ خورده گرفته شده است.

آمونیت در تمام دنیا یافت می شود اما آمونیت هایکانادایی متعلق به آلبرتا Alberta از رنگی فوق العاده شفاف و براقبرخوردارند.آمون های کانادایی در ابعادی به بزرگی ۹۰ سانتیمتر قطر و دارایرنگین کمان الوان سبز و قرمز است. که در خواست هر گونه از آمونیات هایکانادایی، اعم از علمی یا نمایشی باید با موافقت پادشاه کانادا انجامپذیرد.

- تاریخ و عشق:

طبق روایات و افسانه های قدیمی نخستین بار یک بانوی بومی آمریکایی اینفسیل رنگی را در دامنه های کوه های کانادا کشف کرد. این کشف در زمستانی سخت و در حالی صورت گرفت که قبیله به دلیل نیامدن بوفالوها در آستانه قحطی و گرسنگی قرار گرفته بود. طبق این افسانه این سنگ زیبا با آن بانوی آمریکایی صحبت کرده و به او گفته که دارای قدرت بی نظیر دارویی است و اگر سنگ را با خود به قبیله اش ببرد، مردم اش را از قحطی نجات خواهد داد.

بانوی افسانه ای وقتی این سنگ را به قبیله اش می برد، با گله ای بزرگ از بوفالوها مواجه می شود.از آن زمان به بعد به هنگام برگزاری مراسم سنتیبزرگداشت گاوهای وحشی آمریکای شمالی از آمولیت تجلیل می شود.از آمولیت که برای شناسایی دردها مورد استفاده قرار می گیرد، امروزه با عنوان سنگ بوفالو یاد می شود.مردم (بلک نوب) معتقدند آمولیت برای صاحبش ثروت فراوانیبه همراه می آورد.

 مقارن با سال ۱۹۰۸ بود که آمولیت کشف شد. این کشف طیتحقیقات به عمل آمده توسط یک تیم علمی تحقق یافت.این گروه علمی موفق بهیافت فسیل های آمولیت در رودخانه سنت ماری St.Mary در آلبرتا شد و در ۱۹۸۱بود که کشف مقادیر زیادی از آمولیت با کیفیت اعلاء، زمینه پروسه استخراجتجاری این سنگ را مهیا کرد.

- تنوع رنگ:

آمولیت به صورت رنگین کمانی از رنگ ها یافت می شود اما گرانبها ترین و نادر ترین رنگ های آن قرمز، طلایی، سبز، آبی و ارغوانی هستند.آمولیت هاباید حداقل از دو رنگ برخوردار باشند.( انواع سه رنگ آن از ارجحیت بیشتریبرخوردار است)

- کیفیت:

جلا ء، درجه و رنگ آمولیت سه عامل مهم تعیین کننده در بررسی کیفیت اینسنگ است.هر چه سنگ ها پررنگتر و براق تر باشند، مرغوب ترند.آمولیت هایی رادارای کیفیت اعلاء می شناسند که دارای ۳ رنگ یا بیشتر باشند و فضای میانرنگ ها، جداکننده های تیره، به عنوان الگوی خاص به شمار می روند. سنگ هاییکه دارای الگوهای خاص و ویژه (مثل الگوهای ریبونی Ribbon )، شیشه های لکدار یا طرح دار هستند جزو انواع با کیفیت اعلاء در نظر گرفته می شوند.

- قیمت:

به دلیل تنوع ویژگی های هر سنگ، احتساب قیمتی معین برای آن دشوار بهنظر می رسد. قیمت آمولیت بر اساس ویژگی های آن در ازاء هر میلیمتر مربعمحاسبه می شود.تریپلت ها Triplets از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار وسنگ های طبیعی از۲۵۰تا ۲۵۰۰ دلار قیمت گذاری شده اند.

- نحوه نگهداری:

آمولیت با درجه سختی ۵/۴ به مراقبت ویژه نیازمند است. به هنگام آویختنجواهرات مزین به آمولیت باید از تماس آن با هرگونه مواد اسیدی، آمونیاک واسپری های مو و عطر ممانعت شود.

برای تمیز کردن آن باید از برس نرم و محلول آب و صابون رقیق و یا تمیز کننده مخصوص مروارید استفاده کرد.

با جواهرات آمولیت در شکل های مختلف در می یابید که با به کار بردنآمولیت قادر به ارایه انواعی از کارهای نفیس و زیبا هستند. فسیل این سنگدر الگوهای رنگین کمانی ، قرمز، سبز موجودات و گاهی لایه رنگ ها آنقدرنازک و ظریف هستند که نمی توان آن ها را از سنگ طبیعی مجزا کرد

مقالات مشابه جواهرسازی:

جواهرات و سنگ های قیمتی ایرلند

بانوی حلقه‌ و طراحی جواهر

پرفروش‌ترین انگشتر و حلقه

منشا سنگ های قیمتی رنگی

طراحی جواهرات ترک ها

مرواریدهای‌ ژاپن‌

جواهرساز طراح عشق و زندگی‌

جواهرساز هنرمند و خلاق

آموزش گام به گام جواهر سازی

آموزش جواهر سازی و گوهرشناسی

خرید و تاثیر جواهر و سنگ های قیمتی

جواهر ساز هنرمند و مبتکر

تاریخچه زرگری و جواهر سازی

آموزش جواهر سازی

نرم افزار طراحی گوهر و جواهر

آموزش استفاده از گوهر و جواهر

جواهر و گوهر شناسی

آموزش مراقبت از گوهرها و جواهر آلات

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی