شیوه ساخت گوشواره :: گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره جواهر نگین انگشتر طلا عکس جواهرات نگین گوهر گردنبند سینه ریز سنگ قیمتی نقره زیورآلات
سه شنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۴۲ ق.ظ

شیوه ساخت گوشواره

شیوه ساخت گوشواره

 به هنگام ساخت قالب های یکسان [ تکنیک ۸] باید هر یک از مراحل ساخت رابرایدو سیم واحد مورد توجه قرار دهید و هر دو را هم زمان باهم بسازید. کاربردفلزات گرانبها برای ساخت گوشواره ها توصیه می شود، زیرا از واکنش هایالرژیک ممانعت به عمل می آید .

سیم های گوشواره در اشکال مختلف یافت می شوند ، برخی ساده وبرخی جنبه تزیینی دارند. پشت گوشواره های ...

سیم های گوشواره در اشکال مختلف یافت می شوند ، برخی ساده وبرخی جنبهتزیینی دارند. پشت گوشواره های چسبان و مدل پروانه ای بیشترین کاربرد رادارند و نمونه های آماده آنان در دسترس است. اغلب اوقات می توانید مدل خاصخود را بسازید تا در قسمت پشت گوشواره های برجسته لحیم کاری شوند. یک حلقهزیبای گوشواره ساده ترین شکل سیم گوشواره است که برای مدل های مختلفکاربرد داشته و می توان از آن نخ عبور دارد. سیم های اطمینان در قسمت پشتجهت آن که محکم تر نگه داشته شوند حاوی یک گیره فنری هستند و ساخت آن هادشوار تر است.

ازآنجا که خم سازی سیم به مهارت زیادی نیاز دارد ، قبل ساخت دو نمونه مشابه باید تا حدودی تلاش لازم را به کار گیرید، لذا سیم اضافی لازم است . به هنگام ساخت قالب های یکسان [ تکنیک ۸] باید هر یک از مراحل ساخت رابرایدو سیم واحد مورد توجه قرار دهید و هر دو را هم زمان باهم بسازید. کاربردفلزات گرانبها برای ساخت گوشواره ها توصیه می شود، زیرا از واکنش هایالرژیک ممانعت به عمل می آید . در واقع حساسیت ایجاد نمی کنند.

۱)تکه از سیم را با قیچی ببرید . ته هر یک از سیم ها را با سوهانسوزنی مسطح ، صاف کنید [ تکنیک ۴] . قسمت انتهایی بخشی است که باید جهتقرارگرفتن بر روی قطعات جواهر لحیم کاری شوند.

۲(  قسمت دیگر سیم را با سوهان به شکل مدور در آورید و حلقه کنید. هنگامی که به انجام این کار مشغولید سیم را در مقابل درز گیره قرار دهید. قسمت انتهایی باید وارد سوراخ گوش شود، لذا باید صاف و به طور کامل مدورباشد. از انگشت سبابه برای لمس بخش انتهایی استفاده کنید، زیرا بهتر ازچشم موقعیت کاری شما ارزیابی می کند. گیره های گوشواره به طور نرمال دراین مرحله در جای خود لحیم می شوند.

۳)در انتهای هر گیره، شیاری ایجاد کنید تا پروانه لیز نخورد. گیره راحدود از قسمت انتهای قیچی دور نگه دارید سپس به دور آن بپیچید تا شیاری کمعمق داشته باشید، آن را محکم با قیچی نگیرید زیرا ممکن است باعث بریدنگیره شوید.

۴)به طور متناوب و به آرامی با قیچی گیره را فشار دهید تا شیاری ایجادشود. سپس آن را زمانی که در جای خود لحیم کاری شده است به کمک قیچی لبهصاف کنید و چند بار پیچ دهید. این امر گیره را کمتر مستعد خم شدن می سازد.

Butterflies- -

۱)طرح یا الگو را روی ورقه فلزی [ تکنیک ۱] علامتگذاری کنید. سوراخمرکزی را با پانچ محوری علامت بگذارید. از template برای قراردادن پرگارروی شعاع صحیح بر روی دایره میانی استفاده کنید ، همچنین از نوک مته ای همعرض گیره گوشواره استفاده گردد تا ایجاد سوراخی در وسط آن میسر باشد [ تکنیک ۳]. از الگو برای قراردادن پرگار در عرض صحیح خطوط صاف الگو استفادهشده و این خطوط با پرگار و خط کش رسم گردند. انتهای مورب دو قطعه با خط کشرسم شوند. به دقت قسمت های زاید یا اضافی سوهان کاری شوند. [تکنیک۲] ازتیغه ۰/۶ به علت ظرافت و با یک بودن فلز استفاده گردد.

۲)خطوط مرکزی را علامت گذاری کنید وخط کش استیل در مقابل قلم قرار گیرد.

۳)به دقت قالب رابا سوهان ضامن دار مسطح سوهان کاری کنید ( تکنیک ۴)

۴)قطعه را بر روی خط بوف یا ورقه ای از سنباده مالش دهید تا آثار بر جای ماده رفع گردد (تکنیک ۵)

۵(- سپس یک قسمت از قطعه را با قیچی حاوی دماغه دور نگه دارید و با خم کردن بقیه فلز توسط انگشت آن را پیچ دهید ( تکنیک ۸(

۶( همین کار را برای قسمت دیگر انجام دهید، هر دو قسمت پیچ خورده بایددر وسط دایره رو ئبه روی هم قرار گیرند. این مرحله تکرار گردد تا پروانهدوم ساخته شود.

- حلقه های گوشواره Ear Hooks

1)  تکه از سیم نقره را با قیچی ببرید ( تکنیک ۲) . یکی از سیم ها راموچین نگه دارید و یک سمت آن را وارد بوراکس سازید (تکنیک ۱۱) . نوک سیمراحرارت دهید تا ذوب شود . قطعه ای از نقره ذوب شده تا بالای سیم جریانخواهد یافت. مسیر شعله را تغییر دهید تا قطعه نقره حرکتی یکنواخت داشتهباشد. قبل از آن که نقره بسیار بزرگ شود شعله را کنار بگذارید.

۲)  این کار را با سیم دیگر به انجام برسانید پس آن دو را در آب و نمکبگذارید ( تکنیک ۴) سیم را در مقابل شکاف گیره به هنگام سوهان کاری قراردهید.

۳)  قسمت مهره مانند را محکم دور ماندرل بپیچانید تا یک حلقه مدورشکلگیرد ( تکنیک ۸). از ماندرل با قطر و پانچ گنبدی شکل استفاده شود.

۴)حلقه دیگری را در جهت مقابل برای به وجود آوردن طرحی به صورت عدد ۸ بسازید.

۵)از قیچی های نیم مدور برای خم سازی انتهای سیم به سمت عقب استفادهکنید. این کار را باملایمت انجام دهید زیرا علامت گذاری سیم های ظریف آساناست . سمت مدور قیچی رادر جهت داخلی منحنی نگه دارید.

مقالات مشابه جواهرات:

جایگاه اشعه لیزر در صنعت جواهرسازی

آمیختگی هنر و صنعت در جواهرسازی

هنر صنعت طلا و جواهر سازی

جواهرساز هنرمند و خلاق

جواهر ساز هنرمند و مبتکر

پولیش جواهرات و سنگ های قیمتی

سوهان‌کاری جواهرات و سنگ های قیمتی

مدیتیشن و جواهرات

تاثیر گوهرها،سنگ‌های قیمتی‌ و جواهرات

نگاه جدید به سنگ های قیمتی و جواهرات: Jewel action

تمیز کردن جواهرات و زیورآلات

برق جواهرات و سنگ های قیمتی

شیوه خرید و فروش طلا و جواهرات

طراحی جواهرات و سنگ های قیمتی

براق کردن گوهر، طلا و جواهرات

طلا و جواهرسازی صنایع دستی ایران

آموزش جواهرسازی ، پنج گام جواهرکار شدن

الکتروفرمینگ و‌ آبکاری در جواهرسازی

گوهر و جواهرسازی در ایران

لزوم توجه به صنعت جواهرسازی و گوهر ها

وضعیت صنعت جواهرسازی ایران

ابزار و وسایل جواهرسازی و گوهر

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی