بایگانی آذر ۱۳۹۵ :: گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره جواهر نگین انگشتر طلا عکس جواهرات نگین گوهر گردنبند سینه ریز سنگ قیمتی نقره زیورآلات

۵۰ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

سه شنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۰۲:۰۹ ب.ظ

معرفی مرواریدهای طلایی فیلیپینی

معرفی مرواریدهای طلایی فیلیپینی

در سال ۱۹۷۰ در جزیره مرجانی Arutua تاهیتی Tahiti جزایر پلی‌‌‌تریفرانسوی و دومین مزرعه خود را در ۱۹۷۲ درMarutea جنوبی تهیه کردم. درآنزمان در جزایر تاهیتی خلبان بودم. در جزایر پلی‌تری فرانسه فعالیت‌هایاقتصادی چندانی در جریان نبود و قشر جوان نیز به این مسأله اهمیت زیادی نمی دادند.....

شما چگونه به دنیای صنعت مروارید راه‌ یافتید؟ آیا در این راه موفق بودید؟ این سئوالی است که اغلب به دلیل کنجکاوی معمولا و پس ...

شما چگونه به دنیای صنعت مروارید راه‌ یافتید؟ آیا در این راه موفقبودید؟ این سئوالی است که اغلب به دلیل کنجکاوی معمولا و پس از خاموش کردنضبط‌ مصاحبه‌ها از پیشروان صنعت مروارید پرسیده می‌شود. ما این سئوال رااز مانوئل سوجو آنگ سو پیشرو در صنعت مروارید فیلیپین پرسیدیم.

- فعالیت خود را در دنیای مروارید چگونه آغاز نمودید؟

- فعالیتم را از ۱۹۶۹ آغاز کردم. در آن سال برای اولین بار آقایبرانلیس را ملاقات کردم. او درصدد مسافرت به سراسر دنیا و در جستجوی مکانیمناسب برای پرورش مروارید بود. من در حال کار بر روی پروژه پرورش نارگیلدر مزرعه‌ام بودم. تجارت خانوادگی من فقط به زمینه‌ای کاملا متفاوت تعلقدارد. ۶ ماه پس از ملاقات با او بود که مطالعات یکی از دوستانم در رابطهبا کاشت و پرورش مروارید در اختیارم قرار گرفت. شاید تقدیر من چنین رقمخورده بود. که به دنیای اسرارآمیز صنعت مروارید راه یابم.

من به بررسی امکانات موجود برای پرورش مروارید در جزایر Bugsuk دست زدم و برای اطمینان خاطر بیشتر به شنا و شیرجه در بستر دریا و بررسی شرایط آبآن نواحی پرداختم. پس از مطالعات ابتدایی برای اجرای پروژه‌مان، تصمیمگرفتیم که با وجود خطرات و ریسک‌های احتمالی پروژه مروارید را در ماه آبانبه اجرا درآوردیم.

در سال ۱۹۷۰ در جزیره مرجانی Arutua تاهیتی Tahiti جزایر پلی‌‌‌تریفرانسوی و دومین مزرعه خود را در ۱۹۷۲ درMarutea جنوبی تهیه کردم. درآنزمان در جزایر تاهیتی خلبان بودم. در جزایر پلی‌تری فرانسه فعالیت‌هایاقتصادی چندانی در جریان نبود و قشر جوان نیز به این مسأله اهمیت زیادی نمی دادند.

 من با خود فکر کردم که کسی باید راه‌حلی برای این مشکلبیاندیشد و ممکن است پرورش مروارید روح مردم منطقه را جلا بخشد و کمکشایانی در ارتقاء سطح اقتصادی ناحیه باشد. خوشبختانه راه‌حل‌ ما عملی شد ومروارید‌های سیاه مهمترین منبع درآمد مردم پلی‌تریا شد.

از اولین برداشت من در ۱۹۷۵ حدود هزار مروارید به دست آمد. یکسال بعد این شرکت را فروختم. تور دور دنیای خود را به منظور بررسی جزایر اقیانوس آرام برای یافتنمناسب‌ترین مکان ممکن برای پرورش مروارید‏، آغاز کردم. جستجوی طولانی مدتمن در فیلیپین خاتمه یافت. ما شرکت را با سرمایه‌گذاری مشترک در سال ۱۹۷۹تأسیس و سفرهای خارق‌العاده و شگفت‌انگیز خود را در دنیای مروارید‌هایدریایی جنوب فیلیپین آغاز کردیم.

- مهمترین چالشی که تا کنون با آن مواجه شده‌اید، چه بود؟

- مهمترین چالش مربوط به کمبود تهیه صدف برای اجرای پروژه‌مان طی دههاول فعالیتمان بود. در آنزمان ما فقط دارای دو مزرعه کوچک مروارید درفیلیپین بودیم.

ما به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودیم که هزار غواص به طور تنگاتنگ از۲۰۰قایق به شیرجه و جستجو بپردازند و پس از جمع‌آوری صدفها ۶ ماه صبرمی‌کردیم و سپس آنها را به مزرعه انتقال می‌دادیم.

مقالات مشابه مروارید :

سلطان‌ مروارید

مروارید ، گوهر عشق و شانس

مروارید گوهری قیمتی

خواص درمانی مروارید Pearl

خواص مروارید Pearl

مروارید سنگ متولدین خرداد، گوهر شانس‌ و نیکبختی‌

شناخت مروارید،گوهر دریا

خواص درمانی مروارید

خواص درمانی و شفابخش مروارید

معرفی انواع مراورید ،شیوه شناخت مروارید اصلی از بدلی

سنگ قیمتی مروارید تاهیتی

گوهر قیمتی: مروارید آکویا

مروارید

۰ نظر ۳۰ آذر ۹۵ ، ۱۴:۰۹
گوهر گوهرها
سه شنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۰۱:۲۷ ب.ظ

رنگ سنگ های قیمتی و گوهرها

رنگ سنگ های قیمتی و گوهرها

دن انسان در حقیقت یک مجمع الکواکب است و دارای همان قدرت‌هایی است که ستاره‌های ‌آسمانی را به‌وجود آورده‌اند. اگرچه در سطح علامتی، هرانسانی “زدیاک”Zodiac کاملی را در درون خویش دارد، بااین‌همه طبق گفته “ریشی”Rishis باستانی، اگر فردی بازوهای ستاره حکمران مربوط‌ به ‌ستاره‌های تولد خود را قوی کند، از بیماری‌ها مصون بوده دارای سلامتی کامل، ثروت، شادی و موفقیت در زندگی خواهد بود. بهترین راه برای ‌قوی‌کردن بازوهای “ستاره حکمران”، را به‌کار بردن جواهرات مربوط به ستاره حکمران و نیز انجام “یاگیاها”، ذکر کرده‌اند.....


سنگ‌ ها ی سفید و سیاه
رنگ‌های سفید و سیاه، علائم فعالیت خلاقه هستند. رنگ سفید، علامت وجود رنگ است. در حالیکه رنگ سیاه، بیانگر عدم وجود رنگ است.
رمز عجیبی در سیاه و سفید است که عمیق‌ترین رموز کیهانی را تحت تاثیر قرارمی‌دهد. شیمیدان‌های باستان، تعالیم متعددی را در زمینه نیروهای متضاد موجود در رنگ‌های سیاه و سفید ارائه می‌داده‌اند و معتقد بوده‌اند که از امتزاج دو رنگ سیاه و سفید، نتایج زیادی مترقب است. تعادل کامل بین این دو رنگ، به‌نام “پولاریتی”(جاذبه مغناطیسی) خوانده می‌شود. “واقعیت” نیز یک “پولاریتی”Polarity است. زمانی‌که ما به این مرحله از تعادل برسیم، زمین جدیدی خلق خواهدشد. از امتزاج سفید و سیاه، تکامل بشر به هدف خویش که فرشته بودن است می‌رسد.
 رنگ سفید، یانگ است
سفید، حاوی همه رنگ‌هاست. رنگ سفید، بیانگر جنبه مذکر الهی، در عصاره زندگی است. رنگ سفید، فعال، مثبت، افشاکننده، پرتحرک و تهییج‌کننده است. رنگ سفید، علامت روز کیهانی و هستی مطلق‌ (ذات الهی) است.
اشعه توانای سفید، خیلی نگران درمان فیزیکی نیست، زیرا با روشنایی روحانی مرتبط است. تمرکز نور سفید در تاج سر است. نور سفید از راه غده مخروطی (صنوبری)Pineal gland (چاکرای هفتم درتاج سر)، واردمی‌شود. رنگ‌ سفید برای حفاظت جسم فیزیکی و ذهن به‌کار می رود...
یکی از آموزش‌های کهن “تائو” Tao،چنین می‌گوید:“ تاریکی در اندرون تاریکی، دروازه‌ای است به‌سوی همه راز و رمزها.”
رنگ سیاه، تحت سلطه ستار‌ه ‌“سترن”Saturn قرار دارد که در فرم بالاتر آن نشان دهنده رموز است. آن‌چه‌ که فاقد شکل است،‌ کار آن از درون و ندیدنی است.
سنگ‌های سیاه عبارتند از: تور مالین سیاهBlack Tourmaline، جتJet، کوآرتز دودی Smoky quartzو ابسیدی یان‌ (ابسیدی‌ین)Obsidian.
ماه‌های دوازده‌گانه سال ، علامت
زدیاک ، رنگ‌ها و سنگ‌های مربوطه
بدن انسان در حقیقت یک مجمع الکواکب است و دارای همان قدرت‌هایی است که ستاره‌های ‌آسمانی را به‌وجود آورده‌اند. اگرچه در سطح علامتی، هرانسانی “زدیاک”Zodiac کاملی را در درون خویش دارد، بااین‌همه طبق گفته “ریشی”Rishis باستانی، اگر فردی بازوهای ستاره حکمران مربوط‌ به ‌ستاره‌های تولد خود را قوی کند، از بیماری‌ها مصون بوده دارای سلامتی کامل، ثروت، شادی و موفقیت در زندگی خواهد بود. بهترین راه برای ‌قوی‌کردن بازوهای “ستاره حکمران”، را به‌کار بردن جواهرات مربوط به ستاره حکمران و نیز انجام “یاگیاها”، ذکر کرده‌اند...
 برج‌های دوازده گانه سال
سنگ‌های قیمتی و طیف‌های رنگی مربوطه

طیف رنگی

سنگ قیمتی مربوطه

نام برج

 قرمز

 یاقوت- بلادستون- یشم قرمز

 فروردین (آتش)

 زرد

توپازطلایی (‌یاقوت طلایی)- مرجان- زمرد

 اردیبهشت ( خاک)

بنفش

 کریستال- اکوآمارین

 خرداد( هوا)

 سبز

زمرد- مون استون

تیر(آب)

 نارنجی

یاقوت – کهربا

 مرداد(آتش)

 بنفش

یشم صورتی- فیروزه-زیرکون

 شهریور(خاک)

زرد

اپال- الماس

 مهر(هوا)

قرمز

یاقوت کبود- توپاز- عقیق

 آبان(آب)

 ارغوانی- بنفش

 امتیست

آذر(آتش)

آبی

 کریستال‌دودی‌-بریل-جت

دی(خاک)

نیلی

سفیرآبی

 بهمن(هوا)

نیلی

 الماس-جید-اکوآمارین

 اسفند(آب)


:نام برج‌های دوازده گانه سال و علائم زدیاک

نام برج

علائم زدیاک

فروردین (آتش)

 حمل (بره) – ارایز

اردیبهشت (خاک)

 ثور (گاونر)- تورس

خرداد (هوا)

 جوزا (دوپیکر) – جمینای

تیر (آب)

 سرطان (خرچنگ) – کنسر

مرداد (آتش)

 اسد (شیر)- لییو

شهریور (خاک)

سنبله (خوشه غلات) – ویرگو

مهر (هوا)

میزان (ترازو) – لیبرا

آبان (آب)

عقرب (کژدم) – اسکورپیو

آذر (آتش)

قوس‌(کمان) – ساژیتاریوس

دی (خاک)

 جدی (بزغاله) – کاپری کورن

بهمن (هوا)

 دلو (سطل آب) – اکوآریوس

اسفند (آب)

حوت (ماهی) – پایسیس

مقالات سنگ های قیمتی :

ماساژ درمانی با گوهرها

خواص گوهرها و سنگ ها در موفقیت شغلی

گوهرها ، سنگها و جواهرات موافق و مخالف بروج مختلف

تاریخچه سنگها و گوهرها

اندازه و شکل استاندارد جواهرات و گوهرها

سنگ درمانی با گوهرها و سنگ های شفابخش

۰ نظر ۳۰ آذر ۹۵ ، ۱۳:۲۷
گوهر گوهرها
چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵، ۰۳:۳۲ ب.ظ

سنگ‌های رنگین‌ کمانی،گوهرهای رنگی

سنگ‌های رنگین‌ کمانی،گوهرهای رنگی

طراحان برزیلی که بدلیل وفور گنج‌های خدادادی متنوع سنگ‌های قیمتی در کشور خود، معروف به خلق آثاری بدیع و بی‌مانند و به‌کاربردن الوانی رنگین‌کمانی از سنگ‌ها هستند...

امسال ترکیب رنگ‌های شاد و پررنگ و گرم و سایه رنگ‌ها و تراش‌های نوین رواج بی‌نظیری دارد. بررسی کارهای برگزیده آ جی تی ...

امسال ترکیب رنگ‌های شاد و پررنگ وگرم و سایه رنگ‌ها و تراش‌های نوین رواج بی‌نظیری دارد. بررسی کارهایبرگزیده آ جی تی آAGTA بیانگر آن است که استفاده از سفایر آبی و تجملی Blue & fancy sapphire و انواع تورمالینTurmalin و گارنت Garnet‌‌‌ وتانزانیتTanzanite رواج و طرفداران بسیاری داشته. طراحان و تجار سنگ‌های قیمتی می‌گویند پریدوت، سیترین، اوپال آتشیFire opal، یولیتIolite، کوارتزدودی، مون‌استونMoon stone،‌‌‌ فیروزه و مرجان نیز طرفداران بسیاری دارند.

پاتریک لیونت Patrick lionnet‌ از طراحان پرآواره پاریسی می‌ گوید.سنگ‌هاینوین بارنگ‌های غیر معمول منبع الهامات کارهای نوین من هستند. من شیفته کار با سنگ‌هایی هستیم که تا پیش از این با آنها آشنا نبوده‌ام که از آنجمله می‌توان به تورمالین نارنجی اشاره کرد. کار با چنین مواردی مخیله مرابه پویایی وامی‌دارد و افکار مرا به‌سوی خلق، اثری نوین جهت می‌دهد که ازجمله موارد دیگر می‌توانم لاجوردBlue lapiz، مرواریدهای سبز تاهیتیGreen Tahitian pearls را نام ببرم زیرا این سنگ‌ها با آدمی حرف می‌زنند ودنیایی از راز و رمز را به‌روی ما می‌گشایند.

طراحان برزیلی که بدلیل وفورگنج‌های خدادادی متنوع سنگ‌های قیمتی در کشور خود، معروف به خلق آثاریبدیع و بی‌مانند و به‌کاربردن الوانی رنگین‌کمانی از سنگ‌ها هستند. ریکاردوبرون‌فنRichardo Bronfen برزیلی از شرکت وانکوکس Vancox می‌گوید،آکومارین، سیترین و توپاز جزو پرطرفدارترین سنگ‌ها به‌شمار می‌روند و آناندر جدیدترین کلکسیون خود اقدام به ارائه ترکیبی متنوع از سنگ‌های موجوداین سنگ‌ها اعم از کهربای نارنجی و توپاز آبی و یولیت Iolite و سیترین ورودولیت Rhodolite کرده‌اند.

ادواردو برونرEduardo Bruner از سی‌آر‌برونرCR Bruner می‌گوید: سیترینو آماتیس و توپاز و پریدوت و کوارتزلیمویی را نیز در زمره سنگ‌های رایجامروزی در نظر گرفتیم و در سایر رنگ‌ها آبی ، سبز و یا زرد را اضافهنمودیم


مطالب مشابه :

کاربرد سنگهای قیمتی رنگی در حلقه‌های نامزدی

خواص درمانی سنگهای رنگی

شناخت گوهرهای رنگی و تمایز از شبه گوهرها

انواع نگین و سنگ نگین ها و گوهرهای رنگی

مرکز سنگ های گرانبهای رنگی

۰ نظر ۲۴ آذر ۹۵ ، ۱۵:۳۲
گوهر گوهرها
چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵، ۰۳:۲۶ ب.ظ

انگشتر یا حلقه نامزدی

انگشتر یا حلقه نامزدی

حلقه بخشی از جهیزیه یا شیربهای عروس به‌شمار می‌آمده. در آن دوران، مراسم عروسی به قیمتی مورد توافق همراه بامدارک و قراردادهای ازدواج تعیین می‌شد و در ازاء مقادیری دام ، پارچه وطلا و جواهر ( که حلقه جزئی از آن بود) عروس را به خانه داماد می‌بردند . حلقه نیز هم به‌عنوان سمبل منت با ارزش داماد و هم جزئی از کابین عروس به‌ شمار می‌رفت.

آیا می‌دانستید که (سنت حلقه‌های نامزدی الماس) درطول تاریخ سابقه چندان طولانی ندارد؟ و آیا می‌دانید چرا سمبل حلقه، ...

آیا می‌دانستید که (سنت حلقه‌های نامزدی الماس) درطول تاریخ سابقهچندان طولانی ندارد؟ و آیا می‌دانید چرا سمبل حلقه، دایره قلمداد شده وحلقه، نماد عشق و تعهد زوج‌ها به هم و نیت با ارزش داماد قلمداد می‌شود؟

 بازگشت به دوران غارنشینی

ریشه داستان ما به گذشته و به دورانی باز می‌گردد که نشانه و سمبلنامزدی نه حلقه و بلکه ریسمانی بافته شده از علف، نی یا چرم بود. چنینحکایت می‌شود که ابتدا این ریسمان را به دستها و پاهای نامزد مردانغارنشین می‌بستند تا فرار نکنند و هروقت اطمینان پیدا کرد که آن دختر باوی می‌ماند ریسمان پاها را باز می‌کردند و فقط ریسمان دور دستها را باقیمی‌گذاشتند و زمانیکه نسبت به تعهد و ماندگاری نامزد خود مطمئن می‌شدندریسمان را به دور انگشت او می‌بستند.

حکایت دیگری وجود دارد که می‌گوید حلقه بخشی از جهیزیه یا شیربهای عروسبه‌شمار می‌آمده. در آن دوران، مراسم عروسی به قیمتی مورد توافق همراه بامدارک و قراردادهای ازدواج تعیین می‌شد و در ازاء مقادیری دام ، پارچه وطلا و جواهر ( که حلقه جزئی از آن بود) عروس را به خانه داماد می‌بردند. حلقه نیز هم به‌عنوان سمبل منت با ارزش داماد و هم جزئی از کابین عروسبه‌شمار می‌رفت.

حلقه به عنوان سمبل نمادین نامزدی و ازدواج شکل گرد وحلقه‌ای داشت، و از لحاظ هندسی بی‌ادیان و بی‌انتها است: مشابه شکل آفتابو ماه کامل است که در فرهنگها و تمدن‌های باستانی مظهر یگانگی و تکامل وابدیت بوده است. چنین پنداشته شده که احتمالا‡ یونان باستان بود که سنتحلقه‌های نامزدی را بنیان‌گذاری کرده اما تاریخ دقیق منشاء حلقه‌هاینامزدی مشخص نیست. در آن دوران حلقه‌های نامزدی پیش از ازدواج و به عنوانسمبل مهرومحبت‌ وعلاقه طرفین رد وبدل می‌شد.

 در واقع حلقه نامزدی آن دورههمان حلقه قول و پیمان امروزیست که ممکن است به ازدواج منجر نشود و اماسمبل عشق و دوستی واقعی باشد. نامزدی رومیان، کلیدی منقوش و حکاکی شده استو دو روایت درباره آن سنت وجود دارد: اول روایتی عاشقانه که می‌گوید اینکلید بیانگر موفقیت عروس برای نفوذ و تسخیر و بازکردن قفل قلب همسر خوداست.

روایتی منطقی‌تر نقل است که خاطر نشان می‌کند: این کلید موفقیتبانوان در حصول نیمه دیگرشان است تحقیقات نشان می‌دهد. بتدریج کلید جایخود را به حلقه‌هایی از آهن داد فدرینگ fede ring نمونه‌ای از حلقه‌هایرومی است که حلقه ایمان و حقیقت و صداقت نامیده می‌شد و مربوط به قرن ۴ پساز میلاد مسیح است. این نوع حلقه به صورت دو دست در هم گره خورده است کهآن را در سومین انگشت سمت چپ جا میکنند و نشانه عشق و مهر و محبت است .

 دلیل آنها این بود که دست و رگ دست چپ به قلب می‌رود. سرچشمه این سنت بهمصریان قدیم برمی‌گردد.نمونه وایکینگ‌ها بصورت دو دست در هم گره‌خورده برروی یک قلب است. در فرهنگهای دیگری همچون کشور اسپانیا، شاهد طرح‌هاییمشابه و قلبی هستیم که توسط دو دست نگاه پوشانده نشده که البته قدمتحلقه‌های کلدداگ Claddagh بیش از اینهاست. منشاء حلقه کلدداگ به طرححلقه‌های فد یونانی Greece fede ring باز می‌گردد.

طرح این حلقه‌ها تاجی است که در بالای دو دست قرار دارد و قلبی در میانآنان حضور دارد جالب اینکه در فرهنگ سلتیک Celtic Culture موی بافته دلدارخود را به عنوان سمبل متعهد دو طرفه به صورت حلقه به خود می آویختند. دربعضی از منابع از دستبندهای موی بافته شده بجای حلقه نیز یاد شده است درقرن دوازدهم پاپ اینو سنت سوم۳ Pope Inno Cent دستور داد که حلقه‌ای درمراسم عروسی میان عروس و داماد رد و بدل می‌شود و به دستور او بود کهبرگزاری مراسم عروسی در کلیسا رسمیت یافت.

 مقارن با قرن ۱۸ و ۱۹ بود کهحلقه‌های مزین به نام هدیه کننده یا لغات رومانتیکی هم چون عزیز ترینو...بود که در اولین حروف از سنگهایی همچون الماس، زمرد، آمتیس Amethyst،یاقوت Ruby، اپیدوتEpidot، یاقوت کبود Sapphire و یا فیروزه Turquoise استفاده می‌شد.

تحقیقات نشان می‌دهد که گیمل‌رینگ Gimmel ring نیز در قرون وسطی ابداع شده است این حلقه‌ها از سه حلقه متصل بهم تشکیلشده بود که از بخش انتهایی به یکدیگر مرتبط بودند و در نهایت بصورت یکحلقه دیده میشدند به نقل از بعضی منابع قدیمی در دوران نامزدی اولین حلقهتوسط عروس ، دومین حلقه توسط داماد و سومی توسط شاهد آماده می‌شد و هر سهحلقه در زمان عروسی زوج در دست عروس جا می‌گرفت.

 فلزات

برای ساخت حلقه‌ها معمولا از سه نوع فلز ( اعم از طلای زرد و طلای سفیدو پلاتین ) استفاده می‌شود. طلای زرد ۱۴ و ۱۸ عیار از گذشته‌ها سنتی ترینفلز برای ساخت حلقه‌ها به‌شمار می‌رود . البته کارکردن با طلای سفیدبه‌دلیل سختتر بودن آن دشوارتر است و به همین دلیل قیمت آن نیز گرانتر بهحساب می‌آید پر طرفتارترین و گرانترین فلز این گروه پلاتین Platinum نام دارد

مطالب مشابه :

کاربرد سنگهای قیمتی رنگی در حلقه‌های نامزدی

فرق انگشتر دست ساز و ماشینی

عکس انگشتر یاقوت قرمز

عکس انگشتر عقیق یمنی زرد

احادیث ائمه درباره نگین انگشتر

جایگاه انگشتر در دین اسلام

مدیتیشن در حلقه کریستال سنگ

اولین حلقه ازدواج

خواص درمانی انواع انگشتر و عطر

مجموعه عکس انگشتر یشم سبز

تصاویر جواهر و سنگ های قیمتی : عکس انگشتر یشم سبز

جواهرات : عکس انگشتر یشم سبز

تصاویر گوهرها : انگشتر گارنت سبز

تصاویر جواهرات: انگشتر مالاکیت

۰ نظر ۲۴ آذر ۹۵ ، ۱۵:۲۶
گوهر گوهرها
چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵، ۰۳:۱۷ ب.ظ

اطلاعاتی درباره طلا

اطلاعاتی درباره طلا

لغت طلا دارای ریشه هند واروپائی از لغت زرد Yellow است که بیانگر یکی از بارزترین ویژگیهای طلا است و نشاندهندهشباهت‌های لغت طلا در زبان‌های مختلف است، برای مثال می‌توانید به مواردزیر توجه نمائید: زبان نروژیGull، زبان دانمارکی Guld، زبان انگلیسیGold،زبان فنلاندیKulta، زبان آفریقای جنوبیGoud، زبان آلمانیGold، زبان هندی .Gulden

طلا یکی از کمیاب‌‌ ترین فلزات دنیا با نقطه ذوب ۱۰۶۴ درجه سانتیگراد و نقطه جوش ۲۸۰۸ درجه سانتیگراد است. علامت اختصاری ...

طلا چیست و چرا از آن با علامت اختصاری شیمیاییAU یاد می‌شود؟

طلا یکی از کمیاب‌‌ ترین فلزات دنیا با نقطه ذوب ۱۰۶۴ درجه سانتیگراد ونقطه جوش ۲۸۰۸ درجه سانتیگراد است. علامت اختصاری شیمیاییAU آن است که درواقع اختصار لغت لاتین طلا Gold یعنی Aurum است که معنای ادبی آن درخشندگیفراوان Glowing down است.

طلا به دلیل دارا بودن صفات و ویژگی های متعدد وذاتی، طی مرور سالیان متمادی به یکی از مفیدترین و ارزشمندترین فلزاتتبدیل شده. به علاوه رسانا بودن عالی این فلز و ضدزنگ بودن آن نسبت به آبو اکسیژن جزو مهمترین ویژگیهای حائز اهمیت به‌شمار می‌رود.

 ریشه لغت طلا از کجا آمده؟

چنین به‌نظر می‌رسد که لغت طلا دارای ریشه هند واروپائی از لغت زرد Yellow است که بیانگر یکی از بارزترین ویژگیهای طلا است و نشاندهندهشباهت‌های لغت طلا در زبان‌های مختلف است، برای مثال می‌توانید به مواردزیر توجه نمائید: زبان نروژیGull، زبان دانمارکی Guld، زبان انگلیسیGold،زبان فنلاندیKulta، زبان آفریقای جنوبیGoud، زبان آلمانیGold، زبان هندی .Gulden

از چه زمانی خلوص طلا‌ را با قیراط (عیار ) می‌سنجند؟

ریشه این کار به دوران باستان به‌ مناطق خاورمیانه و حوالی دریایمدیترانه باز می‌گردد، در واقع از همان زمان بود که از قیراط به‌عنوانمعیاری برای سنجش درجه خلوص آلیاژ طلا استفاده شد.

 قیراط (عیار) چیست؟

در قدیم از معیار یک قیراط به‌عنوان واحدی برای سنجش لوبیا و یا دانهدرخت استفاده می‌شد که توسط تاجران عهد باستان در خاورمیانه به‌کارمی‌رفت. یک قیراط معادل۲۰۰ میلی‌گرم است.

با در نظر گرفتن کل طلای موجود در دنیا، طول آن چه اندازه خواهد بود؟

اگر کل طلای تولید شده تا به امروز را به‌صورت یک سیم نازک ۵ میکرونیدر نظر بگیریم، می‌توان چنین مفتول نازکی از طلا را ۷۷ میلیون بار دور کرهزمین پیچید

مطالب مشابه طلا و جواهرات:

طلا و جواهرات موزه ایران

خرید جواهرات عروسی

تمیز کردن جواهرات و زیورآلات

عیارسنجی زیست‌محیطی طلا و جواهرات

براق کردن گوهر، طلا و جواهرات

عیار طلا

دلیل عیار نقره 925

نرم افزار طراحی گوهر و جواهر

۰ نظر ۲۴ آذر ۹۵ ، ۱۵:۱۷
گوهر گوهرها
سه شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۵، ۰۷:۳۱ ق.ظ

قوس و قزح جسمانی و روحانی

قوس و قزح جسمانی و روحانی

در سنت شرق، مرحله‌ای موجود است که به‌نام بدن قوس و قزح خوانده می‌شود  و  این مرحله پس از مدتهای بسیار طولانی از تمرین یوگا حاصل میشود. دراین مرحله بدن فیزیکی به بدن مشعشع  و  پرشکوهی تبدیل می‌شود  و  این بالاترین حدی است که بدن می‌تواند به آن دست یابد. این بدن را با بدنمسیح مقایسه کرده‌اند. در این بدن باشکوه استاد‌‌ یوگا قادر است به‌دلخواهخویش در هر ‌یک از کاخهای آفرینش در جهان حضور یافته یا محو شود.

قوس و قزح از طریق زیبایی و عصاره روحی مربوط به هفت رنگ نور نشان دهنده  اسرار شگفت انگیزی است. در روح طیفهای هفتگانه ...

قوس و قزح از طریق زیبایی و عصاره روحی مربوط به هفت رنگ نور نشاندهنده  اسرار شگفت انگیزی است. در روح طیفهای هفتگانه نور، تمام آمادگیهاو بالاترین قوه حرکتی و تواناییها متمرکز شده است.  در طیفهای هفتگانه نور، قوه مربوط به هستی مطلق وجود دارد. قوس و قزح، از تظاهرات کیهانی است کهالوهیت ذاتی موجود در افراد بشر را نشان می‌دهد. انوار مربوط به طیفهایقوس و قزح، چنین یادآوری می‌کنند که، انوار موجب ارتقا بشر و رسیدن  او بهاصل خویش و معنویت هستند.

آمیزش با روح رنگها، موجب ارتقا  و  گذشتن از  وراء ماده می‌شود  وموجب بالارفتن به کرات روحانی  و  به‌داخل فضای کیهانی می‌گردد، زیرانورکیهانی و فاقد حد و مرز است.

پیام قوس و قزح بیان کننده این مطلب است که تکامل حاصل شده است  و درطی آن موج زندگی بشر به پیکر هفت‌لایه‌ای تکامل یافته است و هفت آهنگکیهانی در هفت نت دو نوایی به‌ زمین نزول کرده است. قوس و قزح از هفت اشعهرنگی تشکیل شده است که در آن هفت جواهر خوابیده (راکد)، در هفت لایه بدندرحال برانگیختن هستند. این یکی شدن رنگ و آهنگ بیانگر وجود سلطنتی بهشتیدر درون هر انسانی است.

در سنت شرق، مرحله‌ای موجود است که به‌نام بدن قوس و قزح خوانده می‌شود  و  این مرحله پس از مدتهای بسیار طولانی از تمرین یوگا حاصل میشود. دراین مرحله بدن فیزیکی به بدن مشعشع  و  پرشکوهی تبدیل می‌شود  و  این بالاترین حدی است که بدن می‌تواند به آن دست یابد. این بدن را با بدنمسیح مقایسه کرده‌اند. در این بدن باشکوه استاد‌‌ یوگا قادر است به‌دلخواهخویش در هر ‌یک از کاخهای آفرینش در جهان حضور یافته یا محو شود.

 طیف‌ها:

طیفها نیروهای روحانی هستند که  از نور سفید سرچشمه می‌گیرند. ایناشعه‌ها نه تنها در سطح کره زمین بلکه در بالا  و  ماوراء آن نیز به‌طوردائم در ارتعاشند و بصورت انرژی پایان ناپذیر  و  خستگی ناپذیری،  اطرافکره زمین را محاصره کرده‌اند.  همچنانکه این اشعه‌ها  و نیروها اطراف کرهزمین (ماکروکازم) را فراگرفته و بدرون‌ آن‌ نفوذمی‌کنند،  بهمان نحو نیزاطراف هر انسان(مایکروکازم ) را فراگرفته و بدرون او نفوذ می‌نمایند و ازسمت چپ  و  منفی بدن پایین رفته از سمت راست و  مثبت بدن بالا می‌آیند.

 این ارتعاشات نوری عظیم  منبع واقعی قدرت ما بوده و هریک دارای کار  و  هدف  اختصاصی و  نیز عمومی هستند.  هر انسان تحت تاثیر طیف رنگی خاصیبدنیا آمده  و  تحت تاثیر طیفهای فرعی دیگری نیز قراردارد. نقطه تمرکزطیفهای رنگی و ارتعاشات در (ارا) است.

(ارا)  تشعشع نوری‌ است که  اطرافهمه موجودات را فرا گرفته است. ما بطور دائمی توسط رنگها محاصره شده‌ایم  و  رنگ، انرژی کیهانی و نیروی شگفت آورحیاتی است. رنگ از وراء‌ ما در درونما در هریک از اعصاب سلولها غدد ‌و ‌‌‌‌عضلات ما اثر می‌کند. در (ارای) مامی‌درخشد و از محیط بر ما پرتو افشانی می‌کند.

۰ نظر ۲۳ آذر ۹۵ ، ۰۷:۳۱
گوهر گوهرها
دوشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۵، ۰۸:۴۸ ق.ظ

طلا و جواهرسازی صنایع دستی ایران

طلا و جواهرسازی صنایع دستی ایران

در سراسر ایران زمین هنوز نشانه‌هایی از سابقه چند هزار ساله هنر طلا و جواهرسازی مانده است.هنرهای دستی مناطق ...

در سراسر ایران زمین هنوز نشانه‌هایی از سابقه چند هزار ساله هنر طلا و جواهرسازی مانده است.هنرهای دستی مناطق مختلف کشور، ریشه در آن پیشینه پرعظمت دارد. مجله طلا و جواهر در نظر دارد به‌منظور حفظ و ماندگاری اینصنعت و نیز آشنایی خوانندگانش با هنرهای دستی، صفحاتی را به علاقه‌مندان شهرستانی اختصاص دهد. در این شماره با صنایع دستی و تزئینی شهرستان دزفول آشنا می‌شوید. از علاقه‌مندان به این مبحث درخواست می‌شود، نوشته‌های خودرا به دفتر مجله ارسال دارند. نوشته‌ها و تصاویر این شماره متعلق به آقای رضا خلیفه نیل‌ساز یکی از دست‌اندرکاران حرفه طلا و جواهر در شهرستان دزفول است.

 اینجا دزفول است

در دزفول ساخت زیورآلات طلا و نقره از گذشته‌های دور وجود داشته است. اکنون نیز می‌توان در جهیزیه عروسان این خطه بادبزن‌هایی را دید که باآویزی از طلا یا نقره تزئین شده‌است. قلیان‌های نقره‌یی دزفول معروف است یا سنگ‌پاهایی که با نقره تزئین شده و قلم‌زنی‌های استادانه آن را زیباکرده است. در دزفول برای کودکانی که به تازگی راه رفتن را یادگرفته‌اند،زنگوله‌پا از جنس نقره یا طلا می‌بندند.

 در صنایع دستی این خطه همچنین می‌توان خودکارهایی را دید که دور آن را طلا یا نقره گرفته‌اند و از طرف خانواده عروس به داماد اهداء می‌شود. گل‌سر طلایی ملیله‌کاری شده از دیگرصنایع دستی این شهرستان است. در زیورآلات سنتی و محلی دزفول همچنینمی‌توان ساخته‌هایی به شکل طاووس تماشا کرد که با حروف اول اسامی عروس وداماد تزئین شده است.

شانه‌های نقره‌یی تولید هنرمندان طلاکار و نقره‌کاراین شهرستان نیز معروف است. آنجا هنوز گردنبندها و دستبندهایی که دارای زنجیرهای ضخیم و سکه‌های طلا‌ است مشاهده می‌شود. دزفولی‌ها از طلای ۹۹۲۲عیار یعنی بالاترین عیار برای ساخت طلا استفاده می‌کنند.

 شناسنامه دزفول

این شهر که با جمعیت ۵۷۰ هزار نفری و مساحت ۴۵۱۵ کیلومتری در شمال خوزستان واقع شده است. دژپل، تپه باستانی چغامیش، مسجد جامع، بارگاه شاهابوالقاسم، بقعه سبز قبا و بقعه شاه رکن‌الدین، شهر باستانی جندی شاپور،از آثار تاریخی این خطه محسوب می‌شوند.

این شهرستان در صنایع دستینمدمالی، گیوه‌دوزی، ورشوسازی، سبدبافی، ملحفه‌بافی، سجاده‌بافی،چوقا‌بافی، عبابافی، جاجیم‌بافی سابقه طولانی دارد.

مطالب مشابه :

طلا و جواهرات موزه ایران

گوهر و جواهرسازی در ایران

معرفی عقیق های پرکاربرد در ایران

مناطق معادن سنگ های قیمتی و گوهرهای ایران

جایگاه ایران در ذخایر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی

معرفی سنگ های قیمتی صنعتی کهن و فراموش شده در ایران

سنگ های قیمتی ایران

انواع سنگ‌ های قیمتی در ایران

جایگاه گوهرها و سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی ایران

مرکز سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ایران

جواهرات و گوهرهای محبوب ایران باستان

اوضاع گوهر و جواهر ایران

تجارت سنگ قیمتی ایران

وضعیت صنعت جواهرسازی ایران

۰ نظر ۲۲ آذر ۹۵ ، ۰۸:۴۸
گوهر گوهرها
دوشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۵، ۰۸:۳۷ ق.ظ

مشهورترین جواهرسازان فرانسوی

مشهورترین جواهرسازان فرانسوی

جواهرسازان معروف فرانسوی که به عنوان سمبل سبک فرانسه درصدد گسترش مارک‌های خود در ایالات متحده آمریکا هستند ...

جواهرسازان معروف فرانسوی که به عنوان سمبل سبک فرانسه درصدد گسترش مارک‌های خود در ایالات متحده آمریکا هستند. برای فرانسه هیچ چیز مهم‌تر ازآن نیست که جواهرات خود را در ایالات متحده آمریکا، به فروش برساند زیرا آمریکا جزو یکی از بزرگترین بازارهای جهان محسوب می‌شود.

به هر حال، دستیابی به موفقیت در بازار آمریکا داستان داشتن و نداشتناست. بسیاری از جواهرسازان فرانسوی تحت تاثیر عواملی همچون دستمزد بالای کارگران، قوانین اکید کار، مالیات‌های سنگین و اجرای اکید قوانین درآمریکا قادر به رقابت با سایر کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا در این بازار نیستند. بعد آمریکا و سایر کشورها به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند ودر راستای توسعه و گسترش مارک‌های خود به صورت منحصر به فرد و مظهر طراحی و سبک فرانسه درخشیده‌اند و مهمتر از همه آن است که جواهرسازان فرانسوی محصولات خود را نزد مشتریانی عرضه می‌کنند که به خوبی از مد روز دنیا آگاهند و همواره کیفیت را به قیمت ترجیح می‌دهند. در میان مارک‌های بسیارموفق فرانسوی که بر اساس چنین فرمولی به قله پرشکوه موفقیت نائل شدند، به ترتیب اهمیت موفقیت می‌توان کریستین برنارد Christian Bernard، و بلون Bellon را نام برد

بلون Bellon

شرکت بلون کراتور Bellon Createur واقع در خارج لیون، یک تجارت فامیلیاست که در ۱۹۰۷ تاسیس شد. بلون Bellon در آغاز به تولید نگین‌ها (سنگهای) قیمتی نقش برجسته مذهبی اشتغال داشت که البته هنوز هم در این زمینه فعالاست. اما بلون Bellon مدرن امروزی بیشترین توجه خود را به سوی تولیدجواهرات زنانه ۱۸ عیار معطوف نموده که در ۱۲۰ کشور دنیا و حدودا به ۱۲۰۰خرده‌فروشی در خارج از فرانسه فروخته می‌شود. حدود ۳ درصد از تولیدات شرکتبه ژاپن صادر می‌شود که بزرگترین بازار خارجی به شمار می‌رود. فقط ۵ درصدمحصولات بلون Bellon در ایالات متحده و به قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰۰ دلار به فروشمی‌رسد.

پیر بلون Pierr Bellon، معاون امور فروش و بازاریابی می‌گوید: ماامیدواریم وضعیت فوق تغییر یابد. تا به حال محصولاتمان را طی نمایشگاه‌هایتجاری و یا بازدید و سفر فروشندگان شرکت به آمریکا حدود ۴، ۵ بار در سال،به فروش رسانده‌ایم...

کریستن برنارد پاریس Christian Bernard Paris

این شرکت در ۱۹۷۲ توسط نگوین برنارد Ngoyen Bernard در پاریس Paris تاسیس شد و امروزه با نام کریستین برنارد دیفیوژن گروپ Christian Bernard Diffusion Grup مظهر موفقیت فرانسوی در کسب شهرت در سطح بین‌المللی بهشمار می‌رود. کریستین برنارد پاریس Christian Bernard Paris با دارا بودنبیش از ۲۰۰۰ نقطه فروش در سراسر دنیا، سالانه ۱۴۱ میلیون دلار جواهر وساعت می‌فروشد که ۹۰ درصد سود حاصل از این رقم مربوط به فروش در خارج ازفرانسه است که درصد قابل ملاحظه‌ای از این فروش از محل ۱۹ بوتیک کریستینبرنارد Christian Bernard در آمریکا حاصل می‌شود...

تاردی Tardy می‌گوید: در جایی که مارک برای مشتری حائز اهمیت است،آینده ساعت‌ها این چنین خواهد بود و چنین ادامه می‌دهد: تنها روش موثربرای راهیابی موفق به بازار آمریکا، ارائه کارها و محصولات خاص است.

مولفه‌های فوق مواردی از عملکرد شرکت‌های موفق فرانسوی در آمریکاست.

امسال شاهد عرضه ساعت‌های مختص بانوان با طراحی کاملا متفاوت و الماس‌نشان بودیم که به راستی ستاره درخشان ساعت‌های جدید بودند.

ما در مراسم برگزاری نمایشگاه باسل (Basel) ۲۰۰۱، شاهد درخشش ۳ گرایشبرجسته بودیم که هر سه عامل اغلب در کلکسیون‌های ارائه شده محسوس بودند.

1) بیشترین طراحی‌ها با در نظر گرفتن نوعی گرایش خاص به سمت تولید محصولات ویژه برای بانوان انجام شده بودند.

2) به کارگیری فراوان رنگ به ویژه در بند ساعتها و استفاده از سنگهای رنگی

3) وفور استفاده از الماس یا دایاموندلوک (Dimondlook) روی ساعتها

نمایشگاه امسال به دلیل ارائه ساعت‌های فوق‌العاده ابتکاری و جدید وطرح‌های بی‌سابقه، از نقطه نظر صلف ساعت‌سازی توجه همگان را به خود جلب نمود و تعداد بی‌شماری از ساعت‌سازان مجمو‌های جواهری خود را به این نمایشگاه افزودند. همچنین بسیاری از مارک‌های معروف از این موقعیت بسیارمناسب سود جسته و با جشن گرفتن سالروز‌های مهم، اقدام به معرفی و ارائه محصولات و کلکسیون‌های جدید خود کردند.

مطالب مشابه جواهر و جواهرسازی :

توجه هنرمندان به جواهرات و سنگ های قیمتی

جواهر ساز هنرمند و مبتکر

جواهرسازان برتر و موفق

آموزش جواهر سازی

تاریخچه زرگری و جواهر سازی

نرم افزار ArtCAM jewel smith ،نرم افزار طراحی جواهر

نرم افزار طراحی گوهر و جواهر

آموزش استفاده از گوهر و جواهر

جواهر و گوهر شناسی

۰ نظر ۲۲ آذر ۹۵ ، ۰۸:۳۷
گوهر گوهرها
دوشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۵، ۰۸:۲۷ ق.ظ

طلای سفید و پلاتین

طلای سفید و پلاتین

طلای سفید که فلز محبوب دیوید یرمان (David Yurman) و طرفداران مونث متمول وی در سراسر دنیا به شمار می‌رود، بیش از آنچه انتظار می‌رفت محبوبیت کسب نمود و حتی موجب چند برابر شدن بازار تقاضا شد....

در باره طلای سفید حقایق معینی وجود دارد که نیاز به توضیح ندارد. بیشتر عروس‌ها تمایل خاصی به انتخاب (Platinum)‌‌‌ نشان می‌دهند ...

درباره طلای سفید حقایق معینی وجود دارد که نیاز به توضیح ندارد. بیشتر عروس‌ها تمایل خاصی به انتخاب پلاتین (Platinum)‌‌‌ نشان می‌دهند و اغلب مشتریان پیرو مد روز، عاشق جواهرات طلای سفید ایتالیایی هستند. به هر حال امروزه، حقایق جدیدی در مورد جواهرات کشف شده که موجب بهت و حیرت خرده‌فروشان سنتی نسل گذشته شده است.

 به عنوان نمونه، نقره (Silver) و استیل (Steel) را نه فقط با سنگ‌های نیمه قیمتی بلکه با سنگ‌های قیمتی سوپر (Super-Precious Gems) جفت می‌کنند. اجبار مجموعه‌ای از عوامل همچون تأثیر سایر بخش‌های صنعت، مد و عقب‌نشینی اقتصادی اخیر که از سال‌ها قبل به عنوان گرایشی فرعی در طراحی جواهرات ایجاد شده، منجر به ظهور و پیدایش حرکتی اصولی به سوی ارائه مفهومی جدید از جواهرات سفارشی (Fine Jewelry) شده که کمتر سنتی است. درخشش و رواج استفاده از نقره مدیون ازدیاد طراحان جواهرات نقره استرلینگ (Sterling Silver Jewelry) است.

طلای سفید که فلز محبوب دیوید یرمان (David Yurman) و طرفداران مونث متمول وی در سراسر دنیا به شمار می‌رود، بیش از آنچه انتظار می‌رفت محبوبیت کسب نمود و حتی موجب چند برابر شدن بازار تقاضا شد. دو سال پیش بود که یرمان Yurman با ارائه سیلور آیس کالکشن (Silver Ice Collection) زمینه جدیدی را در این سبک عرضه نمود و امسال نیز با مطرح کردن ایده تلفیق ترکیب نقره با الماس ، اذهان عمومی را به خود مشغول داشته است.

 به عنوان مثال رابرت لی موریس (Robert Lee Morrids) اخیرا کلکسیون کرسته ویر (Crested Wave Collection) را به بازار ارائه کرده است. این کلکسیون ترکیبی از تندیس‌های استرلینگ (Sterling) نمای وی (چندین دهه مد بود) و الماس است (او از سه سال پیش استفاده از الماس را در کارهای سفارشی خود باب کرد).

 گفته می‌شود، این خط تولیدی جدید متناسب با قدرت اقتصادی کنونی جامعه است و ارائه محصولات مزین به الماس مختص بانوانی است که عادت به خرید اجناس لوکس و تجملی دارند و در مقابل استفاده از فلز استرلینگ (Sterling) برای برآوردن نیاز افرادی است که مایل به خرید اجناس کم‌بهاترند.

از آن جمله می‌توان کاف براسلت‌های Cuff Bracelet مورد توجه موریس را نام برد که هم مزین به الماس بوده و هم کاری از یک طراح معروف به شمار می‌روند ولی به قیمت خرده‌فروشی ۵۹۵ دلار عرضه می‌شوند. امروزه، بسیاری از شرکت‌ها اقدام به ترکیب نقره با سایر مواد قیمتی- و نه لزوما سنگ‌های قیمتی- می‌کنند.

از آن جمله می‌توان ارائه مجموعه جدید پاریس کالکشن Paris Collection از میکی‌موتو Mikimoto را نام برد که در این مجموعه از آلیاژی از نقره و پلاتین بهره جسته و نتیجتا به نوعی فلز خاکستری درخشان و پرجلا دست یافته که تضاد زیبایی با رنگ سفید مروارید ایجاد نمود. لازم به ذکر است که برمیودز Berrmudes که یک شرکت طراحی فرانسوی است با آلیاژی مشابه ترکیب نقره و پلاتین کار می‌کند.

کوین جی لین Kevin J. Lane معاون اول بازاریابی خرده‌فروشی میکی‌موتو می‌گوید: اخیرا شرکت، برای اثبات گرایش خود به سوی ارائه محصولات مدرن‌تر و متنوع‌تر اقدام به ارائه و تولید خط جدیدی از محصولات نموده است. ارائه این رنگ ترکیبی جدید که ردی نمایان از به کارگیری آلیاژ را القا می‌کند ـ  بویژه در تضاد با مرواریدها ـ موجب جذب فزاینده سفارشات از سوی بانوانی شد که از مد روز آگاهند و به‌این روند مهم وقوف کامل دارند.

لین می‌گوید: ایجاد هماهنگی و ترکیب میان جواهرات و مد، کوتاهترین راه برای دستیابی به قله رفیع موفقیت است و این بخشی از تلاش‌های متداوم ما در جهت این هدف مهم است که میکی‌موتو را با عنوان مارکی به جهانیان معرفی نماییم که گرایشات مطابق مد روز را همواره مد نظر دارد.

مطالب مشابه:

شیوه شناخت طلای تقلبی

تفاوت تیتانیوم و طلای سفید

مقایسه پلاتین و طلای سفید

سنگ قیمتی اوپال سفید شیریmilkey white opal

ویژگی و کاربرد پلاتین

شناخت پلاتین

خواص کانی های پلاتین

تاریخ پلاتین

کانسارهای پلاتین

ویژگی پلاتین

خواص پلاتین

۰ نظر ۲۲ آذر ۹۵ ، ۰۸:۲۷
گوهر گوهرها
يكشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۵، ۰۸:۵۲ ق.ظ

خرید و خواص جواهر و سنگ های قیمتی

خرید و خواص جواهر و سنگ های قیمتی

اگر از سنگ‌ها برروی انگشت خود استفاده می‌نمایید، توجه کنید که سنگ‌هاطوری برروی انگشتر تعبیه شده باشند که پوست شما را مستقیما لمس نمایند،زیرا باین ترتیب قدرت بیشتری به شما منتقل می‌شود....

در حالی که استرلینگ (Sterling) به تدریج جایگاه مناسبی برای خود می‌یابد و به عنوان نوعی محصول لوکس بسط و گسترش می‌یابد ...

به نسبتی که از سنگ‌های گرانتری استفاده می‌کنید، به همان نسبت نیز بانیروهای کیهانی قویتری در ارتباط خواهید بود و این اثرات را به محیط اطراف خود پخش می‌نمایید. گاه سنگ‌های قیمتی، بیماری‌ها، درد و ناخوشبختی موجوددر جسم اتری فرد را به‌خود جذی می‌کنند.

در صورتی‌که فرد مبتلا به کم خونی(آنمی)، از یاقوت و مرجان، استفاده کند، این دو سنگ رنگ خود را می‌بازند.

اگر فردی از نظر جسمی یا روحی سلامت نباشد، سنگ‌هایی مانند فیروزه، رنگخود را از دست داده و یا رنگ آنها تغییر می‌کند. گاه برخی از سنگ‌ها ازقبیل توپاز، زمرد و الماس، قدرت خود را به استفاده کننده می‌دهند. سرعتارتعاشی برخی از سنگ‌ها از قبیل امتیست و سفایر موجب بیداری روحی فردمی‌شود، یا پاسخ‌گویی فرد را در مقابل ادراکات افزایش می‌دهد.

از سنگ‌های خود استفاده کنید؛ آن‌ها را در صندوق‌های آهنی یا جعبه جواهرات محبوس ننمایید.

روح و جسم خود را از این نیروهای بی نظیر که طبیعت به شما ارزانی داشته است محروم نسازید.

اگر از سنگ‌ها برروی انگشت خود استفاده می‌نمایید، توجه کنید که سنگ‌هاطوری برروی انگشتر تعبیه شده باشند که پوست شما را مستقیما لمس نمایند،زیرا باین ترتیب قدرت بیشتری به شما منتقل می‌شود.

برخی از سنگ‌ها در هر دو صورت، تراش خورده و تراش نخورده، مفید هستند. با این همه برخی از سنگ‌ها می‌بایستی تراش خورده و صیقلی شوند، تا اثراتخود را ظاهر سازند. یاقوت کبود، هنگامی که تراش و صیقل خورده‌است،بالاترین اثر خود را نشان می‌دهد. برعکس امتیست، به‌فرم خام و ‌کریستال،بهترین اثر خود را ظاهر می‌کند.

هنگامیکه سنگی را خریداری می‌کنید، درباره قیمت آن زیاد نگران نباشید. درنظر آورید که با صرف پول در خرید سنگهای قیمتی، از بیماری‌ها جلوگیریکرده‌اید. در غیر این‌صورت، ممکن است نیاز به پرداخت پول بیشتری برایویزیت پزشک یا مخارج دارو و درمان داشته باشید.

همچنین به‌جای خرید واستفاده از جواهرات نادر و بسیار گران، می‌توانید از سنگ‌های نیمه‌گراناستفاده نمایید که فوائد بسیار دارند و می‌توانند جانشین جواهرات نادر وبسیارگران شوند. با این همه باید توجه کرد که سنگ‌های گرانبها مانندالماس، یاقوت، زمرد، سفایر، دارای خصوصیات معجزه آسایی هستند.

مطالب مشابه جواهرات و سنگ های قیمتی:

خواص سنگها و گوهرها در رفع انرژی های منفی

سنگ درمانی و خواص سنگها و گوهرها

خواص فیروزه از نظر ائمه اطهار

خواص سنگ عقیق از نظر ائمه اطهار

خواص درمانی سنگها و گوهرها

خواص سنگهای قیمتی و نگین انگشتر , جواهر, عقیق ,فیروزه ,حدید ,شرف شمس

خواص سنگ درمانی و گوهرها

سنگ درمانی و خواص گوهرها

خواص گوهرها و سنگ ها در موفقیت شغلی

تاثیر طلا روی مردان

۰ نظر ۲۱ آذر ۹۵ ، ۰۸:۵۲
گوهر گوهرها