جواهرات و سنگ های قیمتی آناتولی :: گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره جواهر نگین انگشتر طلا عکس جواهرات نگین گوهر گردنبند سینه ریز سنگ قیمتی نقره زیورآلات
شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۳۸ ق.ظ

جواهرات و سنگ های قیمتی آناتولی

جواهرات و سنگ های قیمتی آناتولی

جایگاه جواهرات با توجه به ارزش آن‌ها از بعد روان‌شناختی و اجتماعی،به مدت ۱۰۰۰ سال هیچگونه تغییری نیافت تا این‌که به‌‌طور تقریبی ۳۰۰۰ سالقبل از م.م. قیمت آن‌ها به اوج خود رسید و به‌ این ترتیب دگرگونی چشمگیری درباره آن‌ها به وقوع پیوست....

آناتولی‌ها پردازش طلا را ۶۰۰۰ سال پیش آموختند. این فلز گران‌بها و جادویی در دنیای جواهرات یکی از اقلام حیاتی و ضروری ...

آناتولی‌ها پردازش طلا را ۶۰۰۰ سال پیش آموختند. این فلز گران‌بها وجادویی در دنیای جواهرات یکی از اقلام حیاتی و ضروری در امر تهیهجواهرآلات به‌ شمار می‌رود. از دید کشیش‌ها، سیاستمداران و زنان، استفادهاز طلا، از جمله ضرورت‌های زندگی محسوب می‌شود به ویژه آن‌که با نمادآن‌ها مطابقت داشته و از قدرت سحرآمیز و افزون‌کننده‌ای برخوردار باشد وموقعیت اجتماعی و هویتشان نیز توسط آن مشخص ‌شود.

جواهرات چه در آناتولی و یا در جوامع متمدن امروزی، علاوه بر جنبه زیباشناختی، از بعد موقعیت اجتماعی نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. با اینحال اجداد ما به دلیل دیگری از آن‌ها بهره می‌جستند.

در دورانی که سنگ‌های قیمتی و طلا در زیر خاک مدفون می‌شدند تا آسیبیبر آن‌ها وارد نشود، انسان‌ها از برخی جواهرات به خاطر داشتن قدرت جادوییاستفاده می‌کردند تا از خود در مقابل ظلمت، تاریکی‌های وحشتناک و مخوف،بلایای طبیعی و حتی مرگ، حمایت کنند. آن‌ها برای نجات خود از ترس و وحشت،جواهراتی که از صدف‌های دریایی، چوب و استخوان ساخته شده بودند را درمقبره اقوامشان دفن می‌کردند.

در سال‌های اول، هنگامی‌که اعتقاد به حمایت خدایان، کسب ثروت و زیبایی،اهمیت ویژه‌ای یافت، آن‌ها بدن‌هایشان را با انواع جواهرات می‌آراستند ویا جواهرات را قربانی خدایان می‌کردند.

در زمان آناتولی‌ها (۶۰۰۰ سال پیش) این فلز قیمتی در دنیای جواهراتارزش و اعتبار بسیاری داشت و در نزد روحانیون و دیگر افراد، در زمره لوازمضروری زندگی قرار می‌گرفت و استفاده از آن‌ها بیانگر نماد آن‌ها، موقعیت اجتماعی و هویت فردیشان بود. در برخی تمدن‌ها، مردان همانند زنان از جواهربرای آراستن خود استفاده می‌کردند. برای مثال: سربازان "لیدی Lydean " دراین‌که بردگی روحی و جسمی خود را با در برکردن گوشواره‌های"ترکوتا Terracotta " به اثبات برسانند تردیدی نشان نمی‌دادند.

جایگاه جواهرات با توجه به ارزش آن‌ها از بعد روان‌شناختی و اجتماعی،به مدت ۱۰۰۰ سال هیچگونه تغییری نیافت تا این‌که به‌‌طور تقریبی ۳۰۰۰ سالقبل از م.م. قیمت آن‌ها به اوج خود رسید و به‌ این ترتیب دگرگونی چشمگیریدرباره آن‌ها به وقوع پیوست.

جواهراتی که در مکان‌های حفر شده در"تروجا Troja "، "یاپار باستان "Yapar و "آلادچاهویوک   Aladcha Hoyuk " یافت شده‌اند هر یک اثری هنریمحسوب می‌شوند. طلا، نقره و کریستال‌های کوارتز یا مهارت بسیار در قالبگل‌سینه، گردنبند و دستبند و کمربند به نمایش گذاشته می‌شدند. تکنیک‌هایخاصی چون "تل کاری "Telkari و گراینولیشن در ساخت طلاجات مردم تروی،به‌کار رفته ‌است که نشان‌ می‌دهد روش ساخت جواهر فوق‌العاده پیشرفته بوده‌است. یافته‌های دیگر در منطقه "کاراس Karas "، "سماهویوک Semahoyuk "، "طرسوس Tarsus "، "تپکیک Tepcik " موید این نکته هستند.

آشوری‌ها کسانی‌که در سال‌های۱۲۰۰-۲۰۰۰ قبل از م.م مستعمرات تجاریایجاد کرده‌اند، کالاهایی که از "مسوپوتی‌میا Mesaupothemia " می‌آورند رابا سنگ‌ها و فلزات قیمتی مبادله می‌کردند. تحت تاثیر این سیستم معاملاتیبه شیوه تهاتری، صنعتگران با فرهنگ مسوپوتی‌میا آشنا شدند. انگیزه و منابعالهام‌بخش و موضوعات جدید سبب شد که این صنعتگران به خلق طرح و آثار نوینیبپردازند.

متاسفانه، جواهرات اندکی از "هیتی‌ها Hittites " که سال‌ها در آناتولیحکومت می‌کردند در دست است. تنها چیزی که در این منطقه حفارییعنی"بوغازکوی Bogazkoy " یافت شده است یک انگشتر مهر طلایی و تعویذ‌ الههاست.

فیبولاس‌ها از "فری‌گن‌ها Ferygans " اقوامی که، در نیمه دوم قرن ۱۸ق.م.م. بر منطقه حاکم بودند، در پیشرفت صنعت جواهرات سهم به‌سزایی داشتند. منطقه دیگری که نقش مهمی در این رابطه ایفا کرده بود، غرب آناتولی بودزیرا به عنوان مرکز تجاری دنیای قدیم و تمدن‌های مشرق زمین، ترکیبی ازفرهنگ‌های غربی- شرقی را به نمایش می‌گذاشت و در جواهراتش گرایش به شرقموج می‌زد.

مقالات مشابه جواهرات:

سنگ درمانی با سنگ های شفابخش

تاثیر سنگ های شفابخش در درمان دردها

توپاز گوهری شفابخش

سنگ آپاتیت، گوهر فریبنده

خواص سیترین ، گوهر زنان

سنگ اپال، گوهر آرزوها

تاریخ سنگ درمانی و گوهر درمانی

درمان بیماری با سنگ شفابخش

برند موفق جواهرات، سنگ های قیمتی و اجناس لوکس

جواهرساز طراح عشق و زندگی‌

جواهرساز هنرمند و خلاق

آموزش گام به گام جواهر سازی

آموزش جواهر سازی و گوهرشناسی

خرید و تاثیر جواهر و سنگ های قیمتی

جواهر ساز هنرمند و مبتکر

تاریخچه زرگری و جواهر سازی

آموزش جواهر سازی

نرم افزار طراحی گوهر و جواهر

آموزش استفاده از گوهر و جواهر

جواهر و گوهر شناسی

آموزش مراقبت از گوهرها و جواهر آلات

اقتصاد آمترین با تراش فانتزی

هنر گوهرتراشی و انواع تراش گوهر

عکس انواع تراش جواهر و گوهرها

آموزش تصویری تراش کابوشن اشکی اوپال سیاه

ارزش سنگ های قیمتی تراش خورده و نگین

ارزش گذاری گوهرها و سنگ های قیمتی تراش خورده و نگین

آموزش تراش کابوشن فیروزه

عکس زیبا و متنوع سیترین تراش خورده

عکس زیبای توپاز تراش خورده

عکس زیبای آکوامارین تراش خورده

عکس زیبای اوپال تراش خورده

دستگاه تراش سنگهای قیمتی و گوهرها

تراش گوهرها، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی

صنعت تراش سنگهای قیمتی

هنر تراش سنگ‌های قیمتی

شیوه تراش و خواص زمرد

شیوه تراش و صیقل جواهرات و سنگهای قیمتی

طریقه تراش گوهر، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی

شیوه تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی

دستگاه تراش سنگهای قیمتی

عکس زیبای مالاکیت تراش خورده

عکس جواهر چشم ببر طلایی تراش خورده

عکس جواهرات گارنت تراش خورده

مراحل تراش فست سنگ قیمتی

تراش سنگهای قیمتی نیمه قیمتی

نظرات (۱)

گوهر گوهرها عزیز, سلام و درود
خواهشمندم از سایت های ما دیدن کنید:

چاپ سررسید 96 - سالنامه 1396 - هدایای تبلیغاتی
آگهی نامه و نیازمندی های پارت لیست
خدمات چاپ دیجیتال و افست - ساک دستی - ساخت جعبه و...
ساخت قطعات سنگ شکن - صنایع مجد

در ضمن بابت مطلب " جواهرات و سنگ های قیمتی آناتولی " ممنونم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی