شناخت شرکت طلای گلد فیلدز Gold Fields :: گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

گوهرها, جواهرات و سنگهای قیمتی

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره

معرفی جواهرات نقره، انگشتر،نگین، گردنبند، سنگهای قیمتی و زیورآلات، عتیق و نقره جواهر نگین انگشتر طلا عکس جواهرات نگین گوهر گردنبند سینه ریز سنگ قیمتی نقره زیورآلات
سه شنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۵، ۰۹:۱۱ ق.ظ

شناخت شرکت طلای گلد فیلدز Gold Fields

شناخت شرکت طلای گلد فیلدز - Gold Fields

ذخایرGold Fields نیاز به افزایش شفافیت، بیان بی پرده مسائل واطلاعات ذخایر و منابع معدنی دارد. در حمایت از این قضیه گزارش سالیانه فوریه ۲۰۰۵، به تفضیل جزئیات و و تغییرات در هر ماده معدنی را بیان گردیده است...

Fields یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فلزات قیمتی در دنیا به شمار می رود. این تشکیلات در سال ۱۹۹۸ با ادغام دارایی های ...
Gold Fields یکی از بزرگترین تولیدکنندگانفلزات قیمتی در دنیا به شمار می رود. این تشکیلات در سال ۱۹۹۸ با ادغام داراییهای طلای GoldFields آفریقای جنوبی و Gencor Limited ایجاد گردید و باعث رشد شرکت وهرچه قوی ترشدن آن شد. بهره برداری های آفریقای جنوبی نقش اصلی را در قوی تر شدن شرکتبازی می نماید.
محدوده طلای Gold Fields یکی از بزرگترین تولیدکنندگانطلا، با سرمایه گذاری با حداقل قیمت طلا می باشد.
 Gold Fields دارای ۲/۴ میلیون انس تولیدات قابل استناد در سال می باشد، ذخایر معدنی درحدود ۸/۶۴ میلیون انس ومنابع معدنی ۵/۱۷۴ میلیون انس طلا می باشد.
درحدود ۴۳۹۴۲ نفر همراه با پیمانکاران در این شرکت مشغول به کار هستند، همچنین لیست اولیه این شرکت در بازار سهام JSE Securities آفریقای جنوبی، بازار سهامنیویورک، بازار سهام لندن، Euronext درپاریس و در بورکسل مانند بازار سهام سویس SWX آورده شده است.
- نتایج اقتصادی
آخرین نتایج اقتصادی در مارس ۲۰۰۶ بدست آمد:
- درآمدخالص با افزایش ۸۴ درصدی به بیش از ۴۸۳ میلیون راند رسید و درادامه افزایشتولیدات بین المللی و افزایش قیمت طلا را در پی داشت.
- افزایش متوسط قیمت طلا به بیش از ۸درصد یعنی درحدود ۱۰۹۵۰۰ راند به ازای هر کیلوگرم و ۱۵ درصد به دلارآمریکا یعنی ۵۵۵ دلار آمریکا به ازای هر انس بود.
- تولیدات طلای قابل استناد به کمتر از ۲ درصد تا۱۰۲۳۰۰۰ انس، علارقم توسعه در تعطیلات کریسمس و هدایت همزمان آن رسید.
- کل ارزش نقدی با افزایش بیش از ۲ درصد، به ۷۳۳۷۸راند به ازای هر کیلوگرم _ ۳۷۲ دلار آمریکا به ازای هر انس (۶۷۹۶۰راند به ازای هر کیلوگرم _ ۳۴۴ دلارآمریکا به ازای هر انس _ محاسبه شده بر اساس پایه یکسان در گروه همسان.(
- بدست آوردن معدن Choco ۱۰ متعلق به شرکت Bolivar در ونزوئلا در اول مارس ۲۰۰۶ .
- ۲۰ درصد سهام Norilsk Nickel در طول این فصل در اختیار شرکت Gold Fields قرارگرفت.
- ذخایر و منابع
ذخایرGold Fields نیاز به افزایش شفافیت، بیان بی پرده مسائل واطلاعات ذخایر و منابع معدنی دارد. در حمایت از این قضیه گزارش سالیانه فوریه ۲۰۰۵، به تفضیل جزئیات و و تغییرات در هر ماده معدنی را بیان گردیده است.
میزان تهی سازی ذخایر قابل استناد برای Gold Fields درحدود ۲/۲ میلیون انس برای ۶ماه منتهی به فوریه ۲۰۰۶ و ذخایر باقیمانده برای گروه درحدود ۵/۱ میلیون انساز سهام بین المللی تا سال ۲۰۰۹ بوده است.
 عایدات از تشکیلات گروه و شرکت Gold Fields بهمنظور پیگیری استراتژی رشد در منطقه بر پایه اکتشافات و توسعه آنهاادامه یافت. ذخایر مطمئن و متکی به پروژه های وسیع با قابلیت معدنکاری باکیفیت بالا بوده و در منطقه متمرکز شده است. و باعث گسترش پروژه های در حالتوسعه شد که می توانند رشد ماکزیمم را داشته و باعث بازگشت سهام شوند.
Gold Fields فعالیت های توسعهای و اکتشافی را در منطقه تقویت کرده و ترقی داد، در صورتیکه در زمانمشابه افزایش تنوع جغرافیایی در این محل دیده می شود. فعالیت های اکتشافیزایشیgreenfields در سرتاسرپنج قاره جهان ادامه یافت.
- تغییرات کلیدی در ذخایر و منابع
- در ۳۱ دسامبر سال۲۰۰۵ میزان ذخایر فلزات قیمتی شامل طلا همراه مس ۳/۱۷۹ میلیون انس و ذخایر طلایو طلا- مس همراه ۳/۶۵ میلیون انس تخمین زده شده است.
- کل میزان منابع طلا( به استثنای پلاتینیوم و مس) ۹/۱۶۳ میلیون انس و ذخایر آن درحدود ۱/۶۳ میلیون انسبوده است
- منابع بهره برداریهای آفریقای جنوبی ۸/۱۳۱ میلیون انس و ذخایر آن ۱/۴۵ میلیون انس، و به ترتیب با عیار سر تهی شده ۵/۱ و۴/۱ میلیون انس شناسایی شده اند.
- بهره برداری های بینالمللی با مالکیت معدن ۱۰ Choco در ونزوئلا و توسعه Cerro Corona در پرو از رشد پروژه های گذشتهسود آوریداشته است.
- بهره برداری های بینالمللی دارای منابعی در حدود ۷/۳۰ میلیونانس و ذخایر طلای ۱۸ میلیون انس و هر دو دارای نرخ تهی سازی خالص ۸/۰ میلیون انس بوده اند.
- کلیات بهره برداریها
بهره برداری های آفریقای جنوبی شامل معادن Driefontein، Kloof و Beatrix می باشد.
بهره برداری های بین المللی شامل معادن غنا و استرالیا به علاوهپروژه های توسعه ای در پرو و فنلاند است.
۱/۷۱ درصد سهام شرکت Gold Fields غنا متعلق به شرکت Gold Fields و۹/۱۸ باقیماندهسهام متعلق به شرکت کانادایی IAMGold بوده و در بازار بورس تورنتو ثبت شده است.
معادن غنا شامل معدن Tarkwa به علاوه معدن Damang بوده که شرکت آن را در ژانویه ۲۰۰۲ بدستآورد.
موقعیت معادن و پروژه های در حال توسعه متعلق به شرکت طلای Gold Fields برروی نقشه جهان
بهره برداری های استرالیا شامل بهره برداری های معدنی طلای St Ives و Agnew درغرب استرالیا بوده که شرکت در دسامبر ۲۰۰۱ آن را بدست آورد.
Artic Platinum Partnership در فنلاند مالک کل پروژههای اکتشافی این منطقه به شمار می رود. مالک قبلی این پروژه Outokumpu Oyj فنلاندبوده است و قبلاً توانست ۴۹ درصد سهام را در سپتامبر ۲۰۰۳ بدستآوردند.
پروژهCerro Corona در محدوده Hualgayoc واقع در شمال معدن Yanacocha درCajamarcaDepartment شمال پرو واقع شده است. در دسامبر ۲۰۰۳، شرکتفرعی GoldFields، شرکتسهامی GoldFields Corona طی توافق نامه ای ۷/۸۰ درصد سهام پروژهطلا- مس CerroCorona را از Gubbins Family را خریداری نمود.
- معدن Beatrix آفریقای جنوبی
این معدن در نزدیکی شهر Virginia در استان Free State آفریقای جنوبی واقع شده است.عمق معدن بین ۵۰۰ تا ۲۲۰۰ متری میباشد.
معدنکاری حاشیه ای هنوز هم در معدن استفاده می شود. تولیدات این معدنبیش از ۶۵۰,۰۰۰ انس طلا بوده است.
اکتشاف ریف Beatrix (BXR)، در سطح ناپیوستگی که در زیرتشکیلات Eldorado وجود دارد، انجام گرفته است.ناپیوستگی مشابهی بر روی ریف Kalkoenkrans (KKR) در شفت ۴ Beatrix ( معدن Oryx سابق) وجود دارد که توسعه یافته است.
ریفBXR بوسیله توالی از رسوبات Karoo با سن پرموتریاس در مرز جنوبی معدن قطع و جابجاشده است. کنگلومرا با ضخامت بین ۳۰ تا ۳۰۰ سانتیمتر به صورت کانالی درون توده مذکور قرارگرفته است.
تصور میشود که ساختارهای بزرگ معدن دارای سه بعد امواج لرزه ای وتعداد زیادیگمانه های زیرزمینی باشند که در ساختارهای تعیین شده حفاری میشوند. از لحاظساختاری شفت ۴ نسبتاً پیچیده است. ساختارهای چین خورده با شیب به سمتشمال به صورت تاقدیسی همراه با حاشیه غربی حوضه Witwatersrand هستند. و با گسل تراستی که دارای شیب به سمت غرب میباشدکامل میشود. در شرق چین خوردگی ها، شیب ریف به سمت شرق میباشد. شیب شمالیدسته گسل های نرمال قابل جابجایی به سمت پایین در قسمت مسطح ریف میباشد.
از روی مدل های تخمینی معدن طلای Beatrix، ذخیره آن ۲۲ میلیون انس حدس زده شد.
در ادامه گسترش شفت ۳ و بازشدن توده معدنی Aandenk باعث تأیید رخساره ریفی و عیار آن گردید.
- معدن Driefontein آفریقای جنوبی
این معدن در محدوده طلادار West Wits Line آفریقای جنوبی و درحدود ۶۰کیلومتری جنوب غرب ژوهانسبورگ واقع شده است. شرکت Driefontein Consolidated درسال ۱۹۸۱ باادغام معادن WestDriefontein و East Driefontein ایجاد شد. در ژانویه سال۱۹۹۸ شرکت GoldFields مدیریت شرکت را برای بهره برداری پذیرفت و تا ماه میسال ۱۹۹۹ کلاً مالکیت شرکت را برعهده گرفت. این معدن از سال ۱۹۴۵ بیش از۱۰۰ میلیون انس طلا تولید کرده است.
محدوده طلادار این معدن قسمتی از حوضه Witwatersrand میباشد. کانی زایی طلا در اعماقبین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ متری سطح زمین اتفاق افتاده استو درون دو توده ماده معدنی Carbon Leader Reef (CLR) و Ventersdorp Contact Reef یا (VCR) میزبان میباشند. سومین توده معدنی Middelvlei Reef (MR) است که کوچکترین ذخیرهماده معدنی اینمنطقه به شمارمیرود.CLR شامل رخساره های متفاوت از رگه های باریک کربن تانوارهای کنگلومرای متعدد میباشد. رگه های عیار بالا در پایه Central Rand Group واقع شده اند و در Driefontein دارایشیب ۲۵ درجه میباشند.
در اواسط سال ۲۰۰۴ ذخیره Driefontein درحدود ۳/۱۰۱ میلیون تن با عیار ۳/۷ گرم درتن طلا معادل ۶/۲۳ میلیون انس طلا بودهاست، علاوه براین ذخایر اضافی این معدن ۹/۱۲۴ میلیون تن با عیار ۳/۱۱ گرمدرتن طلا معادل ۴/۴۵ میلیون انس طلا بوده است. Driefontein یکی از معادن زیرزمینی آفریقای جنوبیبه شمار میرود و به همین دلیل شانس افزایش مکانیزه کردن معدن در آن کمتراست. این معدن شامل ۸ تونل قائم است که بوسیله VCR و CLR قابل دستیابی هستند.
هم اکنون در این معدن از دو روش معدنکاری longwall و scattered استفاده میشود. طرح بندی اولیهشامل ستون هایی با ۴۰ متر پهنا و ۱۴۰ متر طولبوده است، بعد از انجام معدنکاری ثانویه استخراج ۵/۸۷ % طرح انجام پذیرفته بود.
- معدن Kloof آفریقای جنوبی
این معدن تقریباً در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی ژوهانسبورگ و ۲۰ کیلومتری Carletonville درحاشیه استانهای Hauteng و Northwesdt واقعشده است. این معدن در منطقه ای طلادار که به سه بخش Kloof، Libanon و Leeudoorn تقسیم شده قرار گرفته است.
معدنKloof در محدوده طلادار West Wits با سن آرکئن درمنطقه ای بین گسل Witpoortjie باشیبی به سمت شرق و گسل Bank به سمت غرب واقع شده است. سنگ مادراین معدن شامل ۶ کیلومتراز سنگ های رسوبی، رسی و ماسه سنگی درون کراتون Kaapvaal است.کانی زایی طلا درون دانه های کوارتز ریف های کنگلومرایی دیده میشود. معدن Kloof بیشترینعیار طلا در معادن آفریقای جنوبی را دارد.
تا اواسط ۲۰۰۴، ذخیره این معدن ۹۳ میلیون تن با عیار ۱/۹ گرم درتن طلا که برابر ۳/۲۷ میلیون انس طلا وهمچنین ذخیره ای شامل ۳/۱۹۴ میلیونتن طلا با عیار ۶/۱۳ گرم درتن که برابر ۶/۸۴ میلیون انس خواهد شد.
 ذخیره معدن Kloof در عمق ۲۵۰۰ تا ۳۷۰۰ متری واقع شده و تولیداز بخش هایریفی (KR)، Libanon(LR) و Main (MR) انجام می گیرد. در این سه حوضه عملیاتی۵ تونل قائم زده شده است.
ذخیره معدن به دو قسمت VCR و KR تقسیم میشود که ذخیره تخمینی آن ۱/۴۴ میلیونتن با عیار ۹/۱۳ گرم درتن طلا پیش بینی شده است. زمان بندیهای انجام شده برایمعدنکاری تا سال ۲۰۲۱ کاربرد دارد و متوسط تولیدات این معدن ۱۷۰,۰۰۰ تندر ماه میباشد.
تولیدات این معدن تا ژوئن سال ۲۰۰۴ به ۹۸/۴ میلیون تن کانسنگو تولید طلا به ۰۴/۱ میلیون انس به ارزش ۳۴۱ دلار برای هر انس خواهدرسید. که این مبلغ بسیار بیشتر از ارزش سال پیش که ۲۱۵ دلار برای هر انسبوده است میباشد، که با ارزش گذاری مجدد تولیدات ارزش آنها در مقابل دلارافزایش یافت. مقدار کانسنگ فرآوری شده از سال ۲۰۰۰ درحدود ۹/۳ میلیونتن بوده است. مقدار عیار طلا در سال ۱۹۹۹-۲۰۰۰، ۱۱ گرم در تن بوده، اینمقدار درسال ۰۳-۲۰۰۲ به حدود ۷ گرم درتن رسید و در سال ۲۰۰۳-۰۴ به ۵/۶گرم درتن کاهش یافت.
- کلیات بهره برداریهای بین المللی
بهره برداری های بین المللی مجموعاً دارای تولید طلای درحدود ۶۶/۱میلیون انس، با افزایش ۴ درصدی نسبت به فوریه ۲۰۰۴ بوده اند.
کل ارزش نقدی برای بهره برداری های بین المللی ۲۷۳دلار به ازای هر انس، ۹ درصد بیش از سال گذشته، منعکس کننده قمیت بالا در Damang و St Ives بوده است.
شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۰۹ بهره برداری های بین المللی خود را به ۵/۱میلیون انس برساند و پیش از این درحدود ۳۰۰۰۰۰ انس در گسترش پروژه هایتوسعه ای تولید نموده است.
سود عملیاتی بهره برداری های بین المللی در سال درحدود ۲۵۰ میلیوندلار آمریکاتعیین گردید، و تقریباً شامل ۶۸ درصد کل سود عملیاتی Gold Fields می باشد. کل هزینه افزایشسرمایه شرکت با افزایش ۴۰ درصدی به ۲۲۲ میلیون دلار آمریکا به منظور توسعهپروژه در St Ives و Tarkwa رسیدو با سرمایه گذاریدر معادن جدید استرالیا و ساختار لیچینگ جدید Tarkwa انجام پذیرفت.
- معدن Tarkwa غنا
این معدن در ۳۰۰ کیلومتری غرب Accra قرار گرفته است و ترکیبی از معادن روباز وکارخانه های لیچینگNorth و South می باشد. مالک این معدن شرکت معدنی State Gold Mines Corp می باشد.
کنگلومراهای توالی Tarkwaian روی کمربند Ashanti جنوبیواقع شدهاند. سنگ های سیستمTarkwaian شامل گروه Kawere، Banket Series، فیلیت Tarkwa و ماسه سنگ Huni است. بیشتر این سنگ ها همانند ماسه سنگ هایموجود درسطح زمین معادل هوازده کوارتزیت های سنگ مادر می باشند.
در این منطقه ۳ نوع کانسار طلای اصلی وجود دارد: پلاسر ورسوبات رودخانه ای، پلاسرهای قدیمی فاقد سولفید یا کانسار، کانساراکسیده شده.
کانسارهای آبرفتی در انشعابات رودخانه ها همراه با نهشتههای طلاخیز جایی که تنها سنگ بستر به آرامی تغییر شکل داده اند، تشکیل شدهو بوسیله گرانیت Dixcove بهخصوص در سنگ هایBiriminan نفوذ می نماید.
کانسار پلاسری قدیمی فاقد سولفید به طور عمده در سنگ های سخت ایجادمی شود.عمدتاً این کانسار همراه با کنگلومرای Banket تشکیلات Tarkwa است.
در این معدن میزان منابع اندازه گیری شده و احتمالی ( و ذخایر)۱۹۴۰۰۰ انس از ۳۰ ژوئن ۲۰۰۴ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۰۵ تعیین گردید.
در معدن Tarkwa ذخایر قطعی و احتمالی در طول یک دوره یکساله ۳/۱ میلیون انس معادل ۲۵۰۰۰۰ انس (۹ درصد) کاهش یافت. میزان ارزشذخایر معدن طلای Tarkwa ۳۵۰ دلار برای هر انس در ۳۰ ژوئن۲۰۰۴ و ۳۷۵ دلار برای هر انس در ۳۰ ژوئن ۲۰۰۵ تعیین گردید.
- معدن Damang غنا
معدن طلای Damang در ۲۵ کیلومتری شمال شرق Tarkwa واقعشده است، این معدن در سال ۱۹۹۷ شروع به فعالیت نمود. ماده معدنی معدن طلای Damang نهشتههای رگه ای کوارتز هیدروترمال است.
آنومالیBonsa در طول یال شرقی تاقدیس Damang و دارای توسعه یافتگی ۱۰ کیلومتریدر جنوب توالی Kwesie-LimaBanket است. بیشتر این ناحیه درون Bonsa River Forest Reserve قرارگرفته است. در معدنDamang میزان منابع قطعی و ممکن (همراه با ذخایر) درحدود ۷۷۰۰۰ انستخمین زدهشد.
میزان منابع معدنی معدن Damang در حال حاضر ۸/۱ میلیون انس است که ۱/۷۱درصد آن متعلق به شرکت Gold Fields می باشد.
 تست متالوژی بر روی ۱۱ گمانه اکتشافی درمنطقهKwesie-Lima نشان داد که در این معدن نیز کنگلومرایمشابه با Tarkwa دیدهشده، گرچه میزان فرسایش آن کمی کمتر از آن کانسنگ می باشد. متوسطتخلخل این کانسار ۱۹/۰ درصد است و میزان بازیافت بااستفاده از خردکنندههای ریزتر افزایش می یابد.
در فوریه ۲۰۰۵، میزان کانسگ معدنکاری شده و باطله ها درمجموع ۵/۱۱میلیون تن و میزان کانسنگ معامله شده ۲/۵ میلیون تن بوده است.
تولیدات طلا در این معدن ۲۴۸۰۰۰ انس است که این تولیدات در فوریه۲۰۰۴، درحدود ۳۰۸۰۰۰ انس در اواخر سال تعیین شد.
- معدن St Ives استرالیا
برنامه ریزی معدن روباز در طول نیمه سال در ادامه فعالیتهای معدن Mars اصلاحگردید، گسترش ناحیه کشف شده جدید Agamemnon در نیمه دوم سال انجام پذیرفت.حجم کانسنگ معدن درحدود ۷/۳ میلیونتن با عیار ۸/۱ گرم درتن ۲۷ درصد طرح بعدی، انعکاس دهنده مدل کانسنگ و منبع کنترل عیار، باعثایجاد زمین شناسی پیچیده نسبت به منابع قابل فهم قبلی بوده است. گرچه قیمت به ازای هر تنکانسنگ معدنکاری شده، به طور قابل توجهی بالاتر از طرح برنامه ریزی شده،به علت عیار بالاتر بوده است.
کارخانه جدید Lefroy در فوریه ۲۰۰۵ به طور موفقیت آمیزی با بودجه۱۲۵ میلیون دلار استرالیا شروع به کار نمود.بازدهی تولیدات زیرزمینی از ۱۳/۲میلیون تن درحدود ۳۵۱۰۰۰ انس داشته است.بازدهی تولیدات روباز معدن از ۷۴/۳میلیون تن درحدود ۱۷۶۰۰۰ انس بوده است.
کل تولیدات طلای St Ives، ۵۲۷۰۰۰ انس، ۳ درصد پایین تر از فوریه سال ۲۰۰۴ به علتمعدنکاری روبازکانسنگ عیار پایین چیزی پایین تر از طرح برنامه ریزی شده گردید. کل ارزشنقدی با افزایش در فوریه ۲۰۰۴ با ۷ درصد به ۴۴۷ دلار استرالیا به ازای هرانس رسید. انعکاسات اولیه ترکیب معدنکاری روباز فقیر، تولید زیرزمینی پایین و به درجاتکمتر، ارزش فرآوری بالا همراه با رمپ آسیاب قدیمی و بهره برداری های اولیهدر کارخانه Lefroy جدیدانجام شده است. ترکیباین دو عامل باعث افزایش سود بهره برداری ها به بیش از ۶۰ میلیون دلاراسترالیا و کاهش ۱۲ درصدی در فوریه ۲۰۰۴ گردیده بودند.
- معدن Agnew استرالیا
در طول دوره تجدید نظر، Agnew دارایرشد دوره طولانی تر در بهره برداری ها بوده است. Agnew تولیدات طلای خود را با ۵ درصد افزایش به۲۱۲۵۰۰ انس، با ارزش نقدی ۳۱۰ دلار استرالیا به ازای هر انس در مقایسه با۳۱۷ دلار استرالیا برای هر انس در فوریه ۲۰۰۴ رساند. در نتیجه، معدن سهم سودبهره برداری شرکت ۵۳ میلیون دلار استرالیا بوده است. پس از دو سال چالش درفوریه ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ و زمان بازگشت، سود سالیانه شرکت با راه اندازی دو معدن مهم، Songvangو MainLode افزایش نشان داد.
سود بالای شرکت از فعالیت های معدن زیرزمینی Kim که دارای تولیدی بیش از ۵۰ درصد بالاتراز مقدار پیش بینی شده بوده است، بدست آمده است. زون کانسنگی دارای ضخامتبیشتری از مقدار برنامه ریزی شده بوده و به خوبی در ادامه توسعه پروژهاستخراج گردید. همچنین Main Lode درون Waroonga Complex قرار گرفته و تولیدات خود را ازفوریه ۲۰۰۵ و تولید ۷۰۰۰ انس طلا آغاز نمود.
 تولیدات طلا در فوریه ۲۰۰۶ با افزایش ۸درصدی باعث افزایش در میزان قیمت کل طلا گردید. افزایش تولیدات در نتیجه حجمکانسنگ بزرگتر از معدن زیرزمینی Main Lode و معدن روباز Songvang بودهاست. افزایش کل ارزش نقدی به علت قسمت عمده کانسنگ تولیدی از معدن زیرزمینی Main Lode ومعدن روباز Songvangبه جای معدن زیرزمینی Kim بوده است.
هزینه افزایش سرمایه در Agnew به ۲۲ میلیون دلار کاهش خواهد یافت، که درنتیجه تخلیه Songvangدر فوریه ۲۰۰۵ بودهاست. توسعه معدن زیرزمینی Kim و Main Lodes، ۱۴ میلیون دلار استرالیا محاسبه گردید.فعالیت های اکتشافی با ۵/۷ میلیون دلار استرالیا بر روی ذخایر و منابع منطقه greenfields متمرکزشده است.
اکتشافات جهانی
- پروژهCommittee Bay کانادا
این پروژه در ایالت Nunavutواقع شده است و تا کنون ذخیره طلایی بیش از۳۰ میلیون انس در پنج کمربند کانی زایی آن تعیین شده است.
Meadowbank و Meliadine دو کانسار مسدود شده بوسیله Committee Bayمی باشند و دارای ذخایری بیش از ۳ میلیون انس با عیار ۵ گرم درتن وبیش از ۴ میلیون انس با عیار ۵/۵ گرم درتن می باشند. محدوده این مادهمعدنی ۶۴۷۵۰۰ هکتار است. کارهای اصلی در سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ شامل جزئیاتبررسی های ژئوفیزیک زمینی و هوایی، با تعریف و حفاری تعیین شده می باشند.
 ۷ هدف معدنی شامل مجموعاً ۸۲۶۶ متر در ۶۲ حفاری الماسه انجام پذیرفت. بیشترحفاری ها در ناحیهThree Bluffs متمرکز شده بود و در آن میزان ذخایر احتمالی ۱/۵میلیون تن با عیار ۴ گرمدرتن درحدود ۶۵۷۰۰۰ انس طلا ( با عیار آستانه ۱ گرم درتن) در ۴۹ حفاریبسته تعیین گردیدند. بیش از ۸۵ درصد ذخایر در ۱۲۰ متری سطح زمین قرارگرفته اند و کانی زایی طلای عیار بالا بیش از ۱۰ گرم درتن تعیین گردیدهاست.
- پروژه Meliadine کانادا
پروژهMeliadine در ۱۵ کیلومتری منطقه جزر و مدی Hudson Bay در Nunavut Territory کانادا واقع شدهاست. تا کنون میزان ذخایر معدن به بیش از ۵/۴ میلیون انس با عیار ۵/۵ گرمدرتن در ۴ کانسار اصلی رسیده است.
کانی زایی طلای پروتروزوئیک درون کمربند سبز Rankin Inlet باسن آرکئن درون تشکیلات آهن نواری غنی از مگنتیت محدود شده اند. سنگمیزبان کانسارTiriganiaq عمدتاً گری وک و توالی کمرپایین آتشفشانی مافیکبوسیله LowerFault انجام شده اند. کانسار Discovery وNorthWolf میزبان توالی مشابه بوده اند، از آنجایی که Fzone، Wolf South و Pump درون آتشفشانی مافیک قرار گرفته و همراه باتشکیلات آهن چرتیمی باشند.
- پروژه Nevada Alliance ایالت متحده امریکا
مالکیت ۷/۹ درصدسهام این پروژه در اختیار شرکت CMQ Resources می باشد. محدوده معدنیاین پروژه ۲۳۰۰۰ جریب است و در دره Crescent، نوادا واقع شده است. بودجه اکتشافی این پروژه ۵ میلیون دلار هزینه شدهاست. 
پروژهNevada Alliance در مراحل اولیه حفاری و توسعه اکتشافی قرار گرفتهاست. کانسنگ اینمعدن دارای میزبان رسوبی و کانسار اپی ترمال طلا- نقره و پورفیری مس- طلا میباشد.
- پروژه Western DominicanRepublic Alliance
در سال ۲۰۰۳ شرکتهای Gold Fields و MinMet PLC سرمایهگذاری مشترکی بر روی اکتشافات در قسمت غربی جمهوری دومینیکن برایکانسار اپی ترمال طلا- نقره و سیستم پورفیری طلا- مس انجام دادند.
فعالیت های اکتشافی Gold Fields – GoldQuest Alliance درمحدوده بزرگی در نیمه غربی این کشور انجام پذیرفت. در این منطقه، فعالیتهای اکتشافی سیستم کانی زایی پورفیری و اپی ترمال روی تشکیلات Tireo کرتاسهمتمرکز شده است. کارهای صحرایی اولیه شامل شناسایی نمونه های آبراهه ای وآنومالی های بعد آن می باشد.
بسیاری از نتایج امید بخش معدنی به پروژه Cerro Dorado جاییکه نمونه ها از بولدر جایگزین پیریت سیلیکاته شده است و دارای عیار ۴۹۱گرم درتن طلا ( ۲/۱۵ انس به ازای هر تن) و ۹۶/۷ درصد مس می باشد. بیشترینعیار نمونه گیری ۹۵/۱۶ گرم درتن طلا در محدوده ۵/۱ متری می باشد.
- پروژه El Callao ونزوئلا
این پروژه حاصل سرمایه گذاری مشترک بوسیله شرکت های Gold Fields و Bolivar میباشد و اکتشافات در کمربند شیست سبز توسعه یافته است.
محدوده ElCallao در ایالت Bolivar در جنوب شرق ونزوئلا، تقریباً در ۳ ساعتی از بزرگراهایالت PuertoOrdaz و یک ساعتی از کاراکاس به صورت هوایی قرار گرفتهاست. شهر ElCallao دارای جمعیتی درحدود ۱۰۰۰۰ نفر با سابقه طولانی درزمینه معدنکاری طلا می باشد. تولیدات و ذخایر طلا این پروژه درحدود ۱۴ میلیونانس با عیار ۲/۶ گرم درتن تخمین زده شده است. در این محدوده سه معدنبهره برداری شاملColombia (CVG-Minerven)، Mina Union– Sosa Mendez (Shandong) و La Tomi (Crystallex) بودهاند. شرکت های معدنی طلای Bolivar و Hecla به ترتیب بر روی توسعه کانسارهای Choco ۱۰ و Isidora فعالیت کردند.
- پروژه Puquio JV پرو
در پروژه Puquio JV در مراحل اولیه اکتشافی بین شرکت های Gold Fields و Buenaventura سرمایهگذاری مشترکیانجام شده که این پروژه در حوزه Ayacucho در جنوب پرو واقع شده است.تحت ضوابط JV شرکت Gold Fields درحدود۴۰ درصد سهام مسلمBVN را در محدوده JV با هزینه ۲ میلیون دلار آمریکا در طول دورهاکتشافی ۴ ساله به دست خواهد آورد.
حداقل هزینه سالیانه برای دو سال ۲۰۰۰۰۰ دلار آمریکا تعیینگردید. GoldFields بهره برداری های اولیه را برای تقسیم بندی کانسارهای میزان سنگ های آتشفشانی ترشیری اکسیده سولفید بالا به انجام رساند.پروژه PuquioJV مساحتی درحدود ۲۹۰۰۰ کیلومتر مربع AOI شامل تعدادی از کانسارهای زون آلتراسیونآرژیلیتی را شامل می شود.
کانی زایی طلا درون زون اکسیده، آلتراسیون آرژیلیتی پیشرفتهانجام شده و دارای ضخامت ۲۰ تا ۴۰ متر افق آندزیتی می باشد. بنابراین سطح کاربرای چهار هدف درون محدوده تعریف شده است. علاوه بر جزئیات در فصلاول ۲۰۰۵ حدود ۲۵۰۰ متر حفاری الماسه برای ابتدای آپریل برنامه ریزیگردید.
- پروژه Cerro Corona پرو
پروژهCerro Corona یک پروژه اولیه کانسار طلا- مس در حوزه Cajamarca درشمال پرو واقع شده است. این کانسار در منطقه معدنی Hualgayoc در ۳۵ کیلومتری شمال غرب معدنطلایYanacocha قرار گرفته و در عرض ۱۰ سال از آغاز پروژه چندینمطالعه امکان سنجیروی آن انجام گرفته است.
طرح کنونی معدن دارای ذخیره ای درحدود ۹۰ میلیون تن با عیار ۹۸/۰ گرم درتن طلا و ۵۲/۰ درصدمس، با توجه به نسبت عمر معدن ۸/۰ سال است، عمر معدن درحدود ۱۴ سال باسرعت معنکاری ۲/۶ میلیون تن در سال تخمین زده شد.
کانسار طلا- مس Cerro Corona با سن اواخر ترشیریمیزبان دیوریت پورفیری جایگزین شده درون آهک های کرتاسه هستند. نفوذیها در منطقه ای با وسعت ۸۰۰ در ۱۰۰۰ متر با امتداد شمالی- جنوبی رخنموندارند. کانی زایی طلا- مس به صورت اولیه میزبان رگه های صفحه ای و استوکورک های کوارتز- پیریت- کالکوپیریت ± بورنیت می باشد. کانی زایی همراهبا آلتراسیون آرژیلیتی و کوارتز- سریسیت- پیریت می باشد.
- پروژه Altiplano درپرو و شیلی
پروژهAltiplano یک برنامه اکتشافی با هزینه کم بوده و بر رویپروژه های اکسیده سولفید بالا تعیین و کشف شده و در سنگ هایآتشفشانی ترشیری در ناحیه Andean متمرکز شده است. شرکت Gold Fields تمام فعالیت های شناسایی را در منطقه Andean جنوبپرو و شمال شیلی از سال ۲۰۰۲ هدایت نموده است.
سیستم سولفید بالا بوسیله سیستم آلتراسیون پیشرفته درسنگ های آتشفشانی ترشیری محدوده شده به ناپیوستگی بوسیله سنگ های بسترمشخص شده است.
شناساییAltiplano از کانسارهای اپی ترمال جدید سولفید بالا وسولفید پایین که ایجاد کننده Puquio JV با Buenaventura در پرو بوده و مجوز بهره برداری جدید در Puno، پرو (پروژه Chucapaca) و شمال شیلی ( پروژه Chantacollo) انجامشده است.
- معدن Essakane بورکینافاسو
ماده معدنی طلای Essakane در بورکینافاسو در ۳۰۰ کیلومتریشمال پایتخت این کشور، Ouagadougou در غرب آفریقا واقع شده است.شرکت معدنی GoldFields به صورت فرعی ۵۰ درصد Essakane JV را در ژوئن ۲۰۰۵ با دستیابی بههزینه اکتشافی ۸ میلیون دلار بدست آورد.
این شرکت ۲۱ میلیون دلار هزینه اضافی برای تکمیل مطالعات امکان سنجی وادامه فعالیت های اکتشافی در Essakane در نظر گرفت. Gold Fields حق افزایش سهام به ۶۰ درصد رادر پروژه با تکمیل مطالعات امکان سنجی طبق برنامه جدول زمانی دراواسط ۲۰۰۷ بدست آورد. از ژانویه ۲۰۰۶، شرکت Gold Fields مدیریت تمام پروژه Essakane وبرنامه اکتشافیرا از شریک خود OrezoneResources Inc طی توافق نامه ای کسب نمود.
زون اصلی Essakane یا EMZ میزبان سنگ های دگرگونی- رسوبی آلتره شده و رگه ای Birimian درشمالغرب تاقدیس است و در زیر رسوبات آبراهه ای و لاتریتی پوشیده شده اند و طلابا رگه های کوارتز- کربناته ها همراه هستند.
مطالعات امکان سنجی Gold Fields در دسامبر ۲۰۰۵ کامل گردید وقابلیت سوددهیمعدن ثابت شد. RSGGlobal JORC میزان ذخایر EMZ را در دو گروه با عیار آستانه ۵/۰ گرم درتن و ۱گرم در تن تعیین نمود.PFS نشان داد که کاربرد عیار آستانه ۱ گرم درتن برای این پروژهمناسب به نظر می رسد.
- پروژه Mansounia گینه
۷۸ درصدپروژهMansounia در اختیار شرکت Afminex Australian junior، ۱۵ درصد این سهام در اختیار دولت گینه و۷ درصد باقیمانده به دست Guinean vendor می باشد.
پروانه اکتشافی Mansounia بلافاصله در جنوب معدن Keneiro درنزدیکیKouroussa در حوزه Siguri واقع در شمال شرقی گینه قرار گرفته است.حوزه Siguri دارای وسعت۹۰۰۰۰ کیلومتر مربع ( بیش از ۴۵۰۰۰ کیلومتر مربع آن در گینه واقع شده است) ویکی از کانسارهای ماده معدنی با سن Birimian ( اواخر پروتروزوئیک) باتوالی از سنگ های آتشفشانی رسوبی در غرب آفریقا به شمار می رود.
کانسارهای طلای با اهمیت در حوزه Siguri شامل بهره برداری های شرکت Anglogold Ashanti درمعدن Siguri بامیزان کل ذخایر ۵۵ میلیون تن با عیار ۲/۱ گرم درتن در مجموع ۱/۲ میلیون انسبوده است. علاوه براین، در پروژه Lero متعلق به شرکت Guinor پس از انجام مطالعات امکان سنجی ذخیره ایدرحدود ۵/۴۰ میلیونتن با عیار ۷/۱ گرم درتن برای ۲۸/۲ میلیون انس تعیین گردید.
- پروژه Kuranti غنا
پروژهKuranti شامل ۴ پروانه اکتشافی تقریباً در ۲۰ کیلومتریغرب و شمال بهره برداری های Gold Fields در Damang و Tarkwa می باشد. در ادامه فعالیت های اکتشافی وبررسی داده هایاکتشافی موجود که بوسیله شرکت Gold Fields در غنا انجام گردید، تشکیلات Tarkwaian Banket درقسمت مرکزی حوزه Tarkwa واقعشده اند، تقریباًدر ۲۰ کیلومتری غربDamang تأیید شده است.
بررسی های اولیه وجود طلای با ارزش را در واحدهای کنگلومرای Tarkwa، در کانسارهای قدیمی نشان میدهد. در نتیجه هدف مناسبی برای بررسی های بیشتر درون بهره برداری های Gold Fields غنادیده می شود. بنابراین تهیه نقشه های زمین شناسی برای تعیین ساختارها آغاز گردید وموقعیت تشکیلات Banket دراین ماده معدنی تعیین گردید. نمونه های آنومالی ژئوشیمیایی وحفاری ها در طول استراتژی هدف برای تعیین حفاری ها روی مقطع آنومالی انجامشد و می تواند بوسیله ترانشه ها آزمایش شود. انتخاب حفاری های الماسهبر روی بهترین تغییرات آنومالی برای تأیید استراتژی حفاری، در واحدهایتعیین شده کنگلومرایی حاوی توده های طلا انجام شده و توزیع و ضخامت اقتصادیبا دوام را تعیین نموده است.
- پروژه Kisenge جمهوریدموکراتیک کونگو
پروژهKisenge در ایالت Katanga در جنوب کونگو و تقریباً در ۶۸۰ کیلومتریغرب شهرLubumbashi قرار گرفته است.
محدوده معدنی Kisenge به شرکت طلای Gold Fields تعلق دارد. این ماده معدنی شامل کانسارهاو دارای مقدار پایین طلا در کمربند طلا با امتداد شرقی- غربی در طول ۱۲۰کیلومتر بوده و همزمان با آن گرینستون های پالئوپتروزوئیک بوسیله گرانیتهای سین تکتونیک درون آنها نفوذ کرده اند، و آنها را پوشانده اند و به طورساختاری درون پی سنگ گرانیتی گنایسی آرکئن قرار گرفته اند. گرینستون ها شامل سنگ های آذرین دگرگونی،ولکانوکلاستیک، رسوبی، سنگ های برشی و سنگ های آلتره قرار گرفته درسریسیت و شیستهای آمفیبوله بوده و لیتولوژی امیدبخش، ساختارها و محیط آلتره مناسبیرا برای طلا فراهم می نماید.
تراست ها با شیب جنوبی در بررسی های ژئوفیزیک هوایی از نقشه برداریصحرایی تهیه گردیده اند. این تراست ها اغلب همراه با سریسیت های توسعهیافته و آلتراسیون آلبیتی و استوک ورک های کوارتز اسموک حاوی طلا می باشد.طلای آبرفتی به طور وسیعی بوسیله جریانهای رودخانه ها به درون Luishi River ایجادشده اند.
- پروژه Telikan گینه
پروژهTelikan در شرق گینه واقع شده است. شرکت Gold Fields فعالیتهای اضافی در ناحیه همراه با JV در Afminex بر روی ماده معدنی Mansounia در ۷۵ کیلومتری جنوب انجام دادهاست. نتایجاولیه درMansounia پتانسیل محلی و پتانسیل سیستم کانی زایی با سنگ میزبانبا اهمیت Birimianرا نشان می دهد. وسعت حوزه Siguri بیش از ۹۰۰۰۰ کیلومتر مربع ( بیش از ۴۵۰۰۰کیلومتر در گینه واقع شده است) و یکی از کانسارهای مهم با سن Birimian ( اواخرپروتروزوئیک) توالی آتشفشانی رسوبی در غرب آفریقا می باشد.
 کانسارهای طلای مهم در حوزه Siguri گینهشامل: معدن Siguri بهرهبرداری شده بوسیله شرکت AnglogoldAshanti، پروژه Lero مربوط به شرکت Guinor، معدن Keniero مربوط به شرکت Semafo و پروژه Kouroussa متعلق به شرکت CassidyGold بوده است. بررسی های ژئوفیزیک هوایی آنومالی مناسب با سیستم گسلهجهت یابی شده را به عنوان یکی از مهمترین جریان های کانی زایی متمرکز شدهمعرفی می نماید. کانی زایی طلا در این منطقه به صورت پراکنده، استوک ورکی، رگه ای وآبراهه ای تعیین گردیده است. کارهای صحرایی در اوایل مارس ۲۰۰۵ شامل نقشهبرداری، زمین شناسی اولیه، نقشه پوش سنگ اولیه و ژئوشیمی خاک بوده است.
پروژه Heishan JV چین
در اوایل سال ۲۰۰۳ شرکت Gold Fields استرالیا(IoM) و Gold Fields چین (BVI) به صورت ۵۰:۵۰ سرمایه گذاری مشترکیبا شرکت استرالیاییSino Gold به انجام رساندند.
این شرکت، یک شرکت سرمایه گذاری مشترک با نام Shandong Sino Gold FieldsLudi ایجاد نمود که با قوانین و مقررات سرمایه گذاری مستقیمخارجی SinoForeign متعلق به چین سرمایه گذاری شده است.
برنامه اکتشافی در منطقه Heishan در ۴ کیلومتری امتداد شمال شرقیکانسار Taishangنوع آلتراسیون Jiaojia میزبان ساختار گسلی Potouqing است.زون هدف دارای طول ۳/۲ کیلومتر، ضخامت ۲۰ تا ۱۴۰ متر، امتداد ۷۵ درجه شمال شرقی و شیب ۳۰ تا ۵۰ بهسمت جنوب شرق می باشد.
 کارهای قبلی بوسیله Potouqing قطعشده، کانی زایی عیار پایین در سطح ترانشه و ۲ حفاری الماسه انجام شده است. نتایجاولیه از بررسی هایGradient Array IP با سرمایه گذاری در Heishan نشان می دهد که IP با قابلیت شارج در منطقه ای بهوسعت۱۰۰۰m x ۴۰۰m دارای عمق ۴۰۰ تا ۵۰۰ متری در طولگسل Potouqing باشیب به سمت پایین بدست آمده است. نتایج مغناطیس زمینی و مقاومت ویژه زمین شناسیمنطقه را تأیید نمود.
پروژه Shandong چین
در اوایل ۲۰۰۳ شرکت Gold Fields استرالیا و چین سرمایه گذاریمشترکی به صورت ۵۰:۵۰ با شرکت Sino Gold انجام دادند. سرمایه گذاریمشترک از اکتشافات در شهر Qingdao در ایالت Shandong صورت گرفت و هدف فعالیت هایاکتشافی و توسعه فعالیت های تجاری در ناحیه طلاخیز Jiaodong بوده است و دارای بالاترین تجمعطلا در ناحیهمی باشد. تا کنون میزان مخارج روزانه اکتشافات در این محدوده یک میلیوندلار استرالیا تعیین شده است.
همکاری این دو شرکت دو پروژه فعال را بدست می دهد، HesihanLudi JV با فعالیت Shandong BGMR و Sandi JV با گروه اکتشافی Shandong MMI بودهاست. هر دو شرکت Heishan و Sandi JV به تأییدرسیدند و فعالیت های اکتشافی آن آغاز گردید.
مدل اکتشافی دارای سن کرتاسه و گرانیت میزبان ساختارهای کنترل شدهآلتره و کانسارهای طلای رگه ای بوده است.
پروژه Sandi JV چین
در اوایل ۲۰۰۳ شرکت Gold Fields از طریق شرکت های فرعی Gold Fields استرالیاو Gold Fields چین، سرمایهگذاری مشترک ۵۰:۵۰ با شرکت Sino Gold Limited استرالیا انجام داد.
شرکتSino Gold Fields با صرف هزینه اکتشافی ۱۹۵۰۰۲۴ دلار آمریکا کهدرحدود ۳۶۶۹۶۴ دلار آنبرای دو سال فعالیت در JV با دریافت املاک اکتشافی Sandi بدستآمده است.
پروانه تجاری JV از دولت Shandong در ژوئن ۲۰۰۵ بدست آمد.برنامه اکتشافی اولیه در Sandi بر روی جمع آوری اطلاعات ژئوفیزیکی که محدودهای به وسعت ۵۷ کیلومتر مربع را شامل می شود، انجام پذیرفت. این فعالیتها با جمع آوری اطلاعات از داده های مغناطیس زمینی در منطقه ای به مساحت۵۰x۲۰ متری با صرف هزینه ۱۰۰۰۰۰ دلاری انجام شد. سنگهای بستر متعلق به رسوبات گروه Jingshan مربوط به اوایل پروتروزوئیکهستند و میزبان کانسار Dazhuangzi با ذخیره یک میلیون انسی در ۵کیلومتری شمال شرق پروژه Sandi واقع می باشد.
 پروژه Fujian Zijin JV چین
در آگوست ۲۰۰۴ شرکت Gold Fields بوسیله شرکت های فرعی Gold Fields Fujian، شرکت Gold Fields رابه عنوان شرکت جدید با مالکیت Fujian Zijin Investment Co تنهامعدن بزرگطلای چینZijinshan معرفی نموده است. سرمایه گذاری با هدف اکتشاف کانساراپیترمال مشابه طلا- مس، در قسمت های باقیمانده ایالت Fujian انجام شد اما مجوز دو شرکت برای راهاندازی دیگر مناطق در چین بوده است. ۶۰ درصد سهام این پروژه به شرکت Gold Fields Fujian و۴۰ درصد باقیمانده بهZijin Mining تعلق دارد و هزینه اولیه درحدود ۸۳۳۳۳۳ دلارآمریکا بوسیله سرمایه گذاران صرف گردید. سهم شرکت Gold Fields درحدود ۵۰۰۰۰۰ دلار بوده است.
کانسارهای اپی ترمال سولفید بالا و پورفیری با سن کرتاسه درحاشیه قوسی قاره ها مشابه با معدن Zijinshan با ذخیره ای بیش از ۵ میلیون انسبوده است.
معدنکاری روباز قیمت پایین با مقیاس بزرگ و بهره برداری هیپ لیچینگبا پتانسیل ۳۰۰۰۰۰ انس در سال بوده است.
پروژه Nabire Bakti اندونزی
در دسامبر ۱۹۹۱ شرکت معدنی PT Nabire Bakti و CoW طی توافق نامه ای منطقه ای به مساحت ۸۲۴۵۸۱ هکتار در Irian Jaya اندونزی را برای اکتشافات بدستآوردند.
این پروژه شامل ۲ ناحیه اکتشافی اصلی به نامهای Block I و Block II واقعدر Central Highlands درغرب کانسار Grasbergبوده است. سیستم Dawagu در تقاطع بین ساختارهای NE و ESE واقعشده و دارای جهت یکسان با جهت یابی ساختارها در Grasberg بوده است. علاوه براین، چندینمنطقه هدف سولفید بالا در طول ساختار شمال شرقی ایجاد گردیده و به نامهای آهک های Ipowo، KomopaLithocap و Komopa شناخته می شوند. 
تا کنون ۳۰۱ حفاری الماسه در مجموع به طول ۵۳۰۰۰ متر انجامشده است. کانی زایی در این محل برای پروژه Dawagu حدوداً ۳۷۲ میلیون تن با عیار ۵/۰ درصد مس وبرای کانسار Komopa تقریباً۳۶۳ میلیون تن با عیار ۵/۰ درصد مس ( با عیار آستانه ۳/۰ درصد مس) تعیینگردید.
 پروژه East Lachlan JV استرالیا
در ماه می ۲۰۰۴ فعالیت های تولیدی پروژه به وسیله شرکای اکتشافی شرکت هایGeoinformatics Exploration Pty و شرکت فرعی Clancy Exploration Pty باتکنینک آنالیز داده های تیغه برش زنی از شرکت Gold Fields بوسیلهشرکت فرعی GoldFields استرالیا به انجام رسید.
برای باقیمانده کانسار طلا- مس پورفیری اردویسین مشابه با Cadia-Ridgeway باذخیره ۲۳ میلیون انسی با نوع Cowal با ۵ میلیون انس ذخیره در ناحیه ثانویهکانسنگ طلای کوهزایی پراکنده است. پورفیری نفوذی آلکالی با سن اردویسین در توالیقوسیMacquarie باعث تمرکز فعالیت های اکتشافی در دو ناحیهسطحی و عمقی گردیده است. در صورت موفقیت آمیز بودن معدنکاری روباز مقیاسبزرگ و زیرزمینی حجمی برای کانسار نوع پورفیری تولیدات به ظرفیت بیش از ۵۰۰۰۰۰ انس طلادر سال همراه با مس تولید خواهد شد. ماده معدنی بوسیله Geoinformatics درهشت هدف در منطقه تعیین گردید، و در ادامه در ژانویه- فوریه ۲۰۰۴ بوسیلهقسمت جدید انجام شد.
پروژه Central Victoria استرالیا
این پروژه در Victoria استرالیا واقع شده و شامل دوسرمایه گذار مشترکGold Fields شامل شرکت های فرعی Gold Fields استرالیا و دو شرکت رده پایینتر، Range River Gold و Pacrim Energy ( شرکت Malanti Pty) بوده است.
فعالیت ژئوشیمیایی خاکی در محدوده پروژه ای با عمق کمتراز ۱۰۰ متر تفسیر گردید. تکنیک انتخاب شده شستشوی سیانیدی از ۲ تا ۳کیلوگرم مواد خاکی افق B بوده است. ترکیب داده های ژئوفیزیکی و تست خاکی برایتعیین حفاری مغزه هوایی انجام شد. اولین مرحله حفاری مغزه هوایی باآنومالی طلا در سنگپوش مانند مناطق Summerfield JV و Lockington کامل گردید. حفاری مغزه هوایی در۱۰۰ درصدمالکیتLockington در منطقه ای به طول بیش از ۳ کیلومتر آنومالی طلا- آرسنیک-آنتیموان را در سنگ های آلتره شده با نام کانسار Lockington South نشان داده شده است، یک الگوی۳۰۰ در ۴۰ متری برای حفاری تعیین شده است. حفاری الماسه سنگ بستر در ۴ گمانه به طول ۱۲۳۶متر برای تأیید زون کانی زایی سنگ بستر همراه با رگه های کوارتز،آرسنوپیریت و کانی زایی پیریت همراه با آلتراسیون سریسیتی و کربناته با میزبانماسه سنگ و سیلتستونی کامل شد.
پروژه Monte Ollasteddu ایتالیا
در آپریل ۲۰۰۴، شرکت Gold Fields با سرمایه گذاری مشترک با شرکتطلای Bolivar طیتوافق نامهای با معادن طلایSardinia با ۷۰ درصد سهام را در کانسار Monte Ollasteddu رادر جنوب شرق Sardiniaبدست آوردند. اکتشاف اصلی Ollasteddu تقریباً چهار سال پیش انجام شدو نوع کانی زایی جدید طلا را در Sardinia نشان داده است.

پس از کسب مجوز اکتشافی، حفاری ها در آگوست ۲۰۰۴ آغاز شد وترکیب نتایج مطالعات بدست آمد. در مجموع ۱۸ گمانه به طول ۲۰۱۴ متر از سولفیدنوع رگه ای و پراکنده در زون وسیع و آلتراسیون سیلیسی با سنگ میزبان متا ریولیتی حفاریگردید. بهترین نتایج حفاری ها شامل ۲۰ متر با عیار ۳۲/۱ گرم درتن طلا و ۱ متربا عیار ۸۸/۹ گرم درتن بوده است. بیشترین گمانه ها منطقه را به فواصل ۳۰تا ۷۰ متری آنومالی طلا با عیار ۹/۰ گرم درتن که نشاندهنده سوراخ هاییبا عیار بالاتر به صورت جانبی و یا در عمق بوده تقسیم بندی کرده است

مقالات مشابه :

معرفی شرکت طلای نیو گینا

معرفی گوهرها و سنگ هاى قیمتی افغانستان

معرفی سنگ های قیمتی صنعتی کهن و فراموش شده در ایران

سلطان‌ مروارید

مروارید ، گوهر عشق و شانس

مروارید گوهری قیمتی

خواص درمانی مروارید Pearl

خواص مروارید Pearl

مروارید سنگ متولدین خرداد، گوهر شانس‌ و نیکبختی‌

شناخت مروارید،گوهر دریا

خواص درمانی مروارید

خواص درمانی و شفابخش مروارید

معرفی انواع مراورید ،شیوه شناخت مروارید اصلی از بدلی

سنگ قیمتی مروارید تاهیتی

گوهر قیمتی: مروارید آکویا

مروارید

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی